تصمیم یوتیوب برای ایجاد تغییرات عمده در سیستم پلتفرم خود

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ یوتیوب در پی بالاگرفتن تردیدها و جدال‌ها درباره‌ی صحت رکوردهای اعلام‌ شده تصمیم گرفت تغییراتی در نحوه‌ی تعیین پربازدیدترین‌های خود ایجاد کند.

یوتیوب پس از آنکه متوجه شد هنرمندان و شرکت‌های پخش‌کننده موسیقی از روش‌های مختلف برای هک و افزایش تعداد بازدید ویدئوهای خود استفاده می‌کنند، تصمیم به ایجاد تغییرات عمده در سیستم پلتفرم خود برای رتبه‌بندی موسیقی‌ها کرد.

این شرکت دیگر بنا ندارد برای محاسبه‌ی تعداد بازدیدها در جدول موسیقی خود، نمایش‌های تبلیغاتی را هم درنظر بگیرد؛ بلکه رتبه‌بندی پربازدیدترین موزیک‌‌ ویدئو براساس نمایش‌های واقعی انجام خواهد شد.

نمایش موزیک‌ ویدئوها به‌عنوان یک محتوای تبلیغاتی در ابتدای ویدیوهای یوتیوب، روشی رایج در میان اهالی صنعت موسیقی است.

این کار بدین دلیل شایع شد که اگر پخش هر موزیک‌ ویدئو به‌اندازه‌ی کافی ادامه می‌یافت، به‌عنوان یک بازدید کامل به‌شمار می‌آمد.

اقدامات جدید یوتیوب

اقدام جدید یوتیوب موجب می‌شود، کارزارهای تبلیغاتی که به‌طور اختصاصی برای بالاکشاندن یک ویدئوی موسیقی در نمودارهای موسیقی یوتیوب طی ۲۴ ساعت اول انتشار راه‌اندازی می‌شوند، دیگر تاثیر نداشته باشند.

پستی که یوتیوب در وبلاگ خود منتشر کرده است، به این موضوع اشاره می‌کند که این آمار (که بیشتر به‌عنوان رکوردشکنی در تعداد بازدیدها ظرف ۲۴ ساعت اول انتشار ویدئو از آن نام برده می‌شود) به‌عنوان نمودی قطعی از تأثیرات فوری فرهنگی استفاده می‌شود و آن‌ها می‌خواهند از صحت این آمار اطمینان حاصل کنند.

تصمیم یوتیوب برای ایجاد تغییرات عمده در سیستم پلتفرم خود
تصمیم یوتیوب برای ایجاد تغییرات عمده در سیستم پلتفرم خود

بیانیه‌ی یوتیوب

در بیانیه‌ی یوتیوب آمده است: این افتخار بزرگی است و ما این افتخار را ارج می‌نهیم.

از آنجا که به‌دنبال حفظ انسجام و اعتبار در کل پلتفرم خود هستیم، در روش گزارش رکوردهای بازدید طی ۲۴ ساعت اول انتشار [ویدئوهای موسیقی] اصلاحاتی انجام دادیم.

طبق محتوای بیانیه‌ی یوتیوب، تغییرات جدید به این معنی است که موزیک‌ ویدئوهای واجد شرایط برای ثبت رکورد باید ازطریق منابع واقعی معرفی شوند.

این منابع عبارت هستند از لینک‌های مستقیم به موزیک‌ ویدئو، نتایج جست‌وجو، سایت‌های خارجی که ویدئو را در خود امبد کرده‌اند و قابلیت‌هایی نظیر «تماشای ویدئوی بعدی» و شبیه به آن در نرم‌افزار و اپلیکیشن یوتیوب.

ماه‌های گذشته، بحث‌ها و جدل‌های زیادی حول عملکرد سیستم نمودار پربازدیدترین موزیک‌ ویدئوهای یوتیوب مطرح شد.

در ماه ژوئیه، بادشاه، رپر هندی، رکورد بیشترین بازدید طی ۲۴ ساعت را شکست و موفق شد با ۷۵ میلیون بازدید، BTS را با ۷۴/۶ میلیون بازدید پشت سر بگذارد.

بیش از چند ماه از ثبت رکورد BTS نمی‌گذرد؛ اما عده‌ی زیادی این تردید را مطرح کردند که تعداد کل بازدیدهای انجام‌ گرفته از کار جدید رپر هندی، حاصل بازدیدهای مصنوعی است.

بعدها بلومبرگ گزارش داد که بادشاه و گروهش اقدام به خرید تبلیغ‌هایی کرده بودند که یا حاوی کد امبد ویدئوی بادشاه بودند یا آن را پروموت می‌کردند.

این کار منجر به افزایش چشمگیر تعداد بازدیدها از ویدئوی وی شده بود.

در نتیجه یوتیوب تصمیم گرفت که دیگر رکوردهای مربوط‌ به تماشای ویدئوها را تأیید نکند.

تصمیم یوتیوب برای ایجاد تغییرات عمده در سیستم پلتفرم خود
تصمیم یوتیوب برای ایجاد تغییرات عمده در سیستم پلتفرم خود

ثبت رکورد ویدئوهای واجد شرایط

از این پس، ویدئوهای واجد شرایط برای ثبت رکورد باید از طریق منابع واقعی معرفی شوند.

*بیشتر بخوانید

*گوگل فوتوز به کاربران امکان دسترسی به امکانات چاپی می‌دهد

در ادامه‌ی بیانیه آمده است: تبلیغات ویدئویی راهی موثر برای دستیابی به مخاطبان خاص در ابتدای انتشار یک آهنگ است؛ اما از این پس بازدیدهای انجام‌ گرفته از تبلیغات غیر رایگان در یوتیوب برای محاسبه‌ی رکورد بازدید در ۲۴ ساعت اول انتشار، در نظر گرفته نمی‌شوند.

استودیوهای فیلم‌سازی و شبکه‌های تلویزیونی که برای رکوردشکنی‌های مشابه رقابت می‌کنند، از تکنیک‌های مشابهی استفاده می‌کنند؛ اما این موارد تحت‌ تأثیر قرار نمی‌گیرند.

سخنگوی یوتیوب به «The Verge» گفته است که تغییرات جدید روی همسان‌سازی رکوردها و نمودارهای موسیقی یوتیوب با استانداردهای صنعت و نیز چگونگی گزارش‌دهی به نیلسن (Nielsen) و شرکت‌های مشابه متمرکز شده است و این شرکت هیچ تغییری در سطح کل پلتفرم انجام نخواهد داد.

برچسب ها
یوتیوب
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج