بازدهی کارکنان با تعطیلی بیشتر تغییر می‌کند؟

به گزارش گروه کسب‌وکار مجله تک | مایکروسافت ژاپن از افزایش ۴۰ درصدی بازدهی کارکنان کمپانی پس از آزمایش طرح ۴ روز کاری در هفته خبر داده که به لطف برگزاری جلسات کوتاه تر و در عین حال پربازده تر محقق شده است.

در حالی که طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها در ایران به خاطر مخالفت دولت به در بسته خورد، مایکروسافت با اجرای طرحی آزمایشی مزایای تعطیلی ۳ روز در هفته را نشان داده است.

در این آزمایش ۵ هفته ای حدود ۲۳۰۰ نفر شرکت داشتند که علاوه بر شنبه و یکشنبه، جمعه‌ها نیز بدون کسر حقوق سرکار حاضر نمی‌شدند.

علاوه بر این کمپانی کمک هزینه سفرهای خانوادگی یا دوره‌های آموزشی را نیز تا هزار دلار افزایش داده بود. Takuya Hirano،

مدیرعامل مایکروسافت ژاپن هدف از اینکار را افزایش بازدهی با ۲۰ درصد کار کمتر عنوان کرده «زمانی کوتاهی کار کنید، به خوبی استراحت کنید و چیزهای زیادی فرابگیرید. برخورداری از چنین محیطی که امکان درک هدف اصلی زندگی و تاثیرگذاری بیشتر در محیط کار را به افراد بدهد، ضروری است.»

هرچند الگوی ۵ روز کار در هفته به صورت گسترده در دنیا پذیرفته شده اما مایکروسافت از طریق کاهش، حذف یا برگزاری جلسات کاری از راه دور توانسته با ۴ روز کار در هفته، بازدهی را ۳۹.۹ درصد افزایش دهد.

نظرسنجی‌ بازدهی کاکنان را نشان می‌دهد؟

براساس نظرسنجی‌هایی که از شرکت کنندگان این آزمایش صورت گرفته ۹۲.۱ درصد از تعطیلات بیشتر رضایت داشته‌اند.

علاوه بر این در مصرف برق  و کاغذ هم به ترتیب ۲۳.۱ و ۵۸.۷ درصد صرفه جویی شده است، بنابرین مزایای ۴ روز کار در هفته علاوه بر کاربران شامل محیط زیست هم می‌شود.

این نخستین باری نیست که چنین آزمایش‌هایی در دنیا انجام می‌شود. سال گذشته کمپانی نیوزلندی Perpetual Guardian بعد از یک آزمایش موفق دو ماهه، سیاست چهار روز کاری در هفته را برای کارکنانش دائمی‌کرد چرا که در عین کاهش هزینه‌ها به افزایش ۲۰ درصدی بازدهی منجر شده بود.

*بیشتر بخوانید

*رسانه‌های اجتماعی پل قراری ارتباط بین مشتری و برند

در ایران هم نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌طرحی را برای تعطیلی پنجشنبه‌ها در سراسر کشور تهیه کرده بودند اما به گفته «حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رییس جمهور دولت به خاطر افزایش بار مالی به خاطر تعطیلی کارخانه‌ها و ادارات با آن مخالفت کرد.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم

منبع:mashable

برچسب ها
آموزش کسب و کار
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج