کسب‌وکار خانوادگی چه مزیت‌‌هایی دارد؟

به گزارش گروه کسب‌وکار مجله تک؛ معمولا همه جا صحبت از تعادل کار و زندگی است و بسیاری از افراد برای این که بتوانند کار و شغل دلچسبی داشته باشند تمایل دارند تا کسب‌وکار خانوادگی خود را آغاز کنند.

هر چند اگر این شراکت‌ها به بُن بَست بخورد، نتوان آن روابط دوستانه را دوباره درست کرد اما مزیت‌هایی هم دارد که نمی‌توان از آن‌ها چشم پوشی کرد.

در کنار تمام مزیت‌های فرعی و البته خطرات احتمالی این سه مورد بیشتر شما را به سمت راه اندازی این کسب و کارها خواهد کشاند.

وقتی صحبت از استخدام و تعدیل نیرو، تفویض نقش‌ها، استراتژی رشد و دیگر جنبه‌های مهم ایجاد یک شرکت موفق می‌شود، اعتماد بین مؤسسان مهم و اساسی ترین چیزی است که واقعا وجود دارد.

بدون وجود اعتماد و اطمینان متقابل درگیری‌هایی مستقیم یا غیرمستقیم رخ می‌دهند و موجب می‌شود که فرد از پیشرفت کاری و شخصی باز بماند.

کسب‌وکار خانوادگی چه مزیت‌‌هایی دارد؟
کسب‌وکار خانوادگی چه مزیت‌‌هایی دارد؟

کارآمدی بیشتر

یکی از مهم ترین چیزهایی که در یک روند کاری وجود دارد، بحث و صحبت‌هایی است که در جای جای کسب‌وکار در زمان‌های مختلف رخ می‌دهند.

وقتی که شروع به صحبت با شریک خود می‌کنید، باید دیدگاه و نظر درونی او را بدانید و با آن کلنجار روید و در جهت رضایت آن‌ها پیش بروید.

گاهی اگر بحث‌ها بالا بگیرند نمی‌توانید کارتان را پیش ببرید. گاهی اوقات با وجود یک بحث کوچک با کسی که واقعا همدیگر را درک نمی‌کنید، بنیان یک کسب‌وکار به هم می‌ریزد.

بهتر است که با خانواده و دوستان نزدیک یک کسب‌وکار راه انداخت. دلیل این امر این است که ما شناخت عمیق تری نسبت به دوستان نزدیک و خویشان خود داریم. بهتر آن‌ها را درک می‌کنیم  و نظر شخصی آن‌ها بیشتر آشنا هستیم.

کسب‌وکار خانوادگی چه مزیت‌‌هایی دارد؟
کسب‌وکار خانوادگی چه مزیت‌‌هایی دارد؟

ارزش‌های مشترک، حس مشترک

یکی از مشکلات موجود در شرکت‌هایی که چند شریک کاری دارند این است که این افراد هر کدام به نوبه خود ارزش‌های خاص خود دارند.

البته در بیشتر مواقع صحبت کردن در مورد این ارزش‌ها کار بیهوده‌ای نیست. مخصوصا وقتی که مدیرعامل و راه اندازی کننده این شرکت، از نظرات شخصی خودش و ارزش‌های کسب‌وکار مورد نظر صحبت می‌کند.

وقتی بنیانگذاران در مورد ارزش‌های اساسی برای شرکت خود به توافق برسند، آن سطح از درک متقابل باعث می‌شود که استراتژی و جهت گیری شرکت فرایند ساده تر و قدرتمند تری داشته باشد.

هر چند قبول داریم که اگر کسب و کاری بین اقوام و شرکا خراب شود، موجب می‌شود که روابط دوستانه و خانوادگی نیز تهدید شوند، اما مزیت‌های این انتخاب، واقعا ارزشمند است.

*بیشتر خوانید

*درآمد بیشتر با کار کمتر امکان پذیر است؟

از سوی دیگر، وقتی که ما در انتخاب‌های مان دقت کنیم، و هم دلی و هم ارزشی در بین افراد وجود داشته باشد معمولا کمتر دچار شکست یا پیامدهای پس از شکست خواهیم شد.

برچسب ها
آموزش کسب و کار
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج