والتری بوتاس قهرمانی در فرمول یک را رها نمی‌کند

به گزارش گروه خودرو مجله تک؛ والتری بوتاس با اینکه در این فصل تنها چهار بار نتیجه بهتری نسبت به لوئیس همیلتون گرفته، می‌گوید که هنوز از رقابت برای قهرمانی دست برنداشته است.

در روزی که مسابقه مونزا برای چارلز لکلرک پایان خوشی داشت، بوتاس تنها توانست یک پله بالاتر از هم تیمی خود و در رده دوم قرار بگیرد ولی تأثیر زیادی بر صدرنشینی مرد بریتانیایی در جدول قهرمانی نداشت.

هفت گرندپری باقی مانده و بوتاس اگر می‌خواهد که در انتهای فصل اولین قهرمانی فرمول یک خودش را جشن بگیرد باید فاصله 63 امتیازی‌اش را با همیلتون کاهش دهد که با توجه به عملکرد نسبتا خوب لوئیس در نیم فصل اول دور از انتظار است.

والتری می‌گوید: «خب تا زمانیکه آمار می‌گوید که شانس موفقیت وجود دارد، چرا شما باید تلاش کردن برای رسیدن به آن را متوقف کنید؟ قطعا مسیر سختی در پیش رو دارم و اگر بخواهم صادقانه و واقع گرایانه بگویم، با توجه به پیوستگی عملکرد مثبت لوئیس این شانس برای من خیلی کم است.»

اوا ادامه می‌دهد: «اما شما هیچوقت آینده را نمی‌بینید و این هم فرمول یک است که در گذشته ما چیزهای عجیب و غیرقابل پیش بینی در آن دیده‌ایم پس رها کردن تلاش و ناامیدی هیچ فایده‌ای برایم نخواهد داشت. به عنوان یک فرد من بدنبال اجرای بهترین نسخه از خودم هستم و به عنوان یک تیم بدنبال جمع کردن نقاط قوتمان و استفاده از آنها هستیم.»

والتری بوتاس فصل بعد هم در تیم مرسدس بماند

راننده فنلاندی در مورد تمدید قراردادش برای فصل 2020 هم توضیحاتی داد و اذعان کرد که تمدید نشدن آن بر رانندگی‌اش تأثیری نمی‌داشت ولی حال که قرار است برای فصل بعد هم در تیم مرسدس بماند می‌داند که به آمادگی ذهنی‌اش کمک می‌کند.

مرسدس تا پایان تعطیلات تابستانی مشغول سبک و سنگین کردن انتخاب‌های خود برای فصل 2020 بود، استبان اکون یا والتری بوتاس، که در پایان آنها والتری را یک سال دیگر برای صندلی خود نگه داشتند و اکون هم به تیم رنو پیوست.

بوتاس شروع فصل خوبی را پشت سر گذاشت که با برد در گرندپری های استرالیا و آذربایجان همراه بود ولی در ده مسابقه دیگر دیگر طعم پیروزی را نچشید تا یک فاصله امتیازی نسبتا زیاد بین او و لوئیس ایجاد شود.

والتری بوتاس قهرمانی در فرمول یک را رها نمی‌کند
والتری بوتاس قهرمانی در فرمول یک را رها نمی‌کند

مشخص شدن شرایط به مسابقه بهتر کمک می‌کند

والتری می‌گوید: «برای من تفاوتی نداشت، نمی‌توانم بگویم که این مسائل در نحوه مسابقه دادن من یک فاکتور مهم محسوب می‌شدند ولی اینکه همه چیز معلوم شد هم بر آینده تأثیری نمی‌گذارد.»

او معتقد است: «غیرممکن است که بگویید اینکه همزمان با تیمتان در مورد قراردادتان مذاکره می‌کنید و برای آنها مسابقه می‌دهید چه نتیجه‌ای بر روند فکری شما یا آمادگی شما برای رانندگی دارد ولی شخصا زمانی که از کارهایم مطمئن شوم بهتر مسابقه می‌دهم زیرا دیگر چیزی وجود ندارد که ذهن شما را حتی برای یک ثانیه درگیر کند پس یقینا من نسبت به قبل از تعطیلات احساس بهتری دارم.»

پس از آخرین بردش در باکو، بوتاس در همه مسابقات به جز آلمان که شرایط سخت پیست باعث شد تصادف کند، امتیاز کسب کرده ولی دوست دارد بداند که آیا روند گفتگویش با تیم مرسدس در مورد فصل 2020 منجر به آن شده یا خیر.

*بیشتر بخوانید

*خودروهای الکتریکی حمل‌ و نقل آینده را رقم می‌زنند

او در این باره افزود: «خیلی خوب می‌شد اگر می‌دانستم چند اشتباهی که در طول نیم فصل اول داشتم از این مساله نشأت می‌گیرند یا نه؛ مثلا تصادفم در هوکنهایم. ولی نمی‌توانم صادقانه بگویم زمانی که تصادف کردم به این فکر نمی‌کردم که “آیا برای سال بعد قرارداد دارم یا نه؟»

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم

منبع: فرمول یک ایران

برچسب ها
تخت گاز فرمول یک
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج