مک‌ بوک‌ های آینده به کیبورد لمسی مجهز می‌شوند

به گزارش گروه فناوری مجله تک | اپل اخیراً پتنت جدیدی را در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده به ثبت رسانده است که در آن به بزرگ‌ترین تغییر مک‌ بوک‌ های آینده اشاره دارد.

پتنت جدید اپل به استفاده از کیبورد مبتنی بر صفحه نمایش اشاره دارد که حس کیبورد فیزیکی را کاملاً به کاربر منتقل می‌کند.

در سال‌های اخیر شاهد استفاده از تاچ بار در مک‌بوک پرو اپل بودیم و پس از آن برخی از شرکت‌ها ترک پد لپ‌تاپ‌های خود را با صفحه نمایش لمسی جایگزین کردند یا مانند ایسوس و اچ‌پی در قسمت بالایی بدنه دستگاه از صفحه نمایش لمسی استفاده کردند.

حال به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا قدم بزرگ‌تری را برای بروزرسانی مک‌بوک‌های آینده خود بردارد و بجای کیبوردهای فیزیکی از صفحه نمایش لمسی استفاده کند.

اپل در ابتدا از یک دکمه مکانیکی به عنوان کلید Home گوشی‌های آیفون استفاده کرده بود، اما در نسل‌های بعدی شاهد استفاده از نسخه لمسی آن بودیم که به لطف استفاده از یک موتور لرزاننده حس کلیک کردن و دکمه فیزیکی را به کاربر منتقل می‌کرد.

به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا از فناوری مشابهی در مک‌بوک‌های آینده استفاده کند.

تغییراتی که مک بوک را کاراتر کرد

در سال‌های اخیر شاهد تغییرات بسیاری در مک‌بوک‌های اپل بوده‌ایم، به طور مثال اپل در ابتدا از ترک پد مکانیکی برای کلیک چپ و راست آن استفاده کرده بود، اما در سال 2015 ترک پد مکانیکی از مک‌بوک‌های پرو حذف شدند و اپل ترک پد حساس به ضربه را جایگزین آن کرد.

ترک پد حساس به ضربه مک‌بوک پرو از فناوری مشابه دکمه Home آیفون برای انتقال حس کلیک کردن استفاده می‌کنند.

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات مک‌بوک‌ها در سال‌های اخیر، جایگزینی تاچ بار تمام لمسی با کلید‌های عملکرد فیزیکی (مانند F1 و F2 و دکمه‌های کنترل پخش محتوا) بوده است.

مک‌ بوک‌ های آینده به کیبورد لمسی مجهز می‌شوند
مک‌ بوک‌ های آینده به کیبورد لمسی مجهز می‌شوند

همچنین اپل در سال‌های اخیر برای کاهش ضخامت کیبورد مک‌بوک، از سوئیچ‌های پروانه‌ای بجای سوئیچ‌های قیچی شکل استفاده کرده بود، اما متاسفانه این سوئیچ‌ها به سرعت خراب می‌شدند و برای اپل دردسر ساز شدند.

حال به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا در آینده به منظور کاهش ضخامت کیبورد و نوآوری، از کیبورد لمسی مبتنی بر صفحه نمایش استفاده کند که با استفاده از یک موتور لرزاننده حس کیبورد فیزیکی را به کاربر منتقل می‌کند.

البته اپل قصد دارد تا به دنبال شبیه سازی بهتر حس کیبورد فیزیکی، از ترکیب موتور لرزاننده haptic و الکترواستاتیک استفاده کند تا کاربر بتواند تفاوت مرکزیت و لبه بدنه دکمه‌ها را به شکل شبیه سازی شده در زمان لمس کردن حس کند.

*بیشتر بخوانید

*اپل رایانه‌های مک پرو را در آمریکا تولید می‌کند

همچنین این مکان وجود دارد که اپل پیش از مک‌بوک‌ها، از این فناوری جذاب در تبلت‌های محبوب آیپد استفاده کند.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم
برچسب ها
فناوری لپ تاپ
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج