توییتر قابلیت بی صدا شدن نوتیفیکیشن‌ را ارائه می‌کند

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ توییتر مشغول آزمایش قابلیتی است که به طور موقت تمام پوش‌نوتیفیکیشن‌ها ارسالی این اپلیکیشن را بی‌صدا می‌کند. البته توییتر هنوز در مورد ویژگی مذکور اظهارنظر رسمی‌‎ نداشته است.

آغاز تست این ویژگی در توییتر را «جین مانچون وانگ»، فعال رسانه‌ای در حساب کاربری شخصی خود اطلاع‌رسانی کرده که به فاش‌سازی آخرین تغییرات شبکه‌های اجتماعی شهرت دارد.

ظاهرا در آخرین نسخه اپلیکیشن اندروید توییتر کدهایی یافت شده که به یک دکمه اختصاصی Snooze در این شبکه اجتماعی اشاره دارند.

وانگ این دکمه را در گوشه بالا و سمت راست تب نوتیفیکیشن‌ها مشاهده کرده که با فشردن آن، پنلی برای بی‌صدا کردن پوش نوتیفیکیشن‌ها ظاهر می‌شود.

سکوت 12 ساعته نوتیفکیشن توییتر

با ورود به این پنل می‌توانید تعیین کنید که پوش نوتیفیکیشن‌های اطلاع‌رسانی لایک، ریتوییت یا نظرات جدید را تا حداکثر 12 ساعت برایتان بی‌صدا کند. برای بازگشت به حالت عادی هم کافیست یک بار دیگر دکمه Snooze توییتر را بفشارید.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده از دکمه Snooze توییتر نوتیفیکیشن‌های شما از دست نمی‌روند و همچنان در تب نوتیفیکیشن‌ها جمع خواهند شد.

اما تفاوت کار اینجاست که دیگر پیام بیرون جهنده مربوط به هر نوتیفیکیشن را مشاهده نمی‌کنید تا تمرکزتان از کار روی گوشی بر هم نخورد.

در هر صورت، دکمه Snooze توییتر فعلا مراحل آزمایشی خود را پشت سر می‌گذارد و تنها در صورتی که به شکل رسمی‌‎وارد اپلیکیشن می‌شود که بازخوردهای دریافتی تسترها به قدر کافی مثبت باشند.

توییتر قابلیت بی صدا شدن نوتیفیکیشن‌ را ارائه می‌کند
توییتر قابلیت بی صدا شدن نوتیفیکیشن‌ را ارائه می‌کند

این اقدام را می‌توان پاسخی به سایر رقبا در زمینه دادن حق انتخاب بیشتر به کاربران دانست تا تسلط کاملی بر نحوه تعامل خود با شبکه‌های اجتماعی داشته باشند.

*بیشتر بخوانید

*کروم 76 با تغییرات امنیتی عجیب در راه است!

گفتنی است که در همین راستا، تاکنون اقدامات گسترده‌ای توسط شرکت‌های بزرگ فناوری صورت گرفته که ارائه ابزار مدیریت زمان در فیسبوک و ابزار Digital Wellbeing در گوگل برای اعمال محدودیت روی استفاده از اپلیکیشن‌ها را می‌توان جزو برجسته‌ترین این اقدامات به شمار آورد.

منبع:Engadget

برچسب ها
بی صدا شدن نوتیفیکیشن‌ پوش نوتیفیکیشن توییتر شبکه های اجتماعی فضای مجازی فناوری
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج