انتقال داده‌ها و اطلاعات با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه

به گزارش گروه فناوری مجله تک، انتقال داده‌ها و اطلاعات با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه___ اخیراً انجمن مجریان USB، از پروتکل USB4 رونمایی کرد. این فناوری جدید این امکان را فراهم می‌کند که کاربران بتوانند داده‌ها و اطلاعات خود را با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه منتقل کنند.

انجمن مجریان USB  که به اختصار با “USB-IF” شناخته می‌شود، گروهی است که بر استانداردهای USB نظارت دارد. این گروه اخیراً پروتکل USB4 را ابلاغ کرد. این فناوری می‌تواند داده‌ها و اطلاعات را با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه که چهار برابر ظرفیت انتقال USB 3.1  است، منتقل کند. این فناوری، شگفتی همه علاقمندان به این مدل از فناوری‌ها را برانگیخته است.

در صورتی که یک کاربر دستگاه‌های ذخیره‌سازی مناسب را داشته باشد، به راحتی می‌تواند بهترین و بیشترین بهره را از این فناوری ببرد. همچنین پروتکل USB4 امکان پشتیبانی از شارژ در برق 100 وات و فعال کردن دو نمایشگر 4K را در 60Hz (یا یک نمایشگر 5K) فراهم کرده است.

انتقال داده‌ها و اطلاعات با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه
انتقال داده‌ها و اطلاعات با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه

 

ظهور فناوری جدید انتقال داده‌ها در بازار

این فناوری با میزبان‌ها و دستگاه‌های USB 3.2، USB 2.0 و ثاندربولت 3 سازگار است. همچنین به خاطر داشته باشید که اسمی‌ که برای این فناوری انتخاب شده، USB 4.0 نیست و USB4 است. با ظهور این فناوری جدید در بازار، می‌توان به راحتی از کابل‌ها و اتصالات مختلف دوری کرد. این انجمن در کنگره جهانی موبایل، اسامی‌USB 3.0 را به USB 3.1 و USB 3.2 را به USB 3.2 نسل 1، USB 3.2 نسل 2 و USB 3.2 نسل 2×2 تغییر دارد.

لازم به ذکر است که پیش از USB4، USB3.2 نسل 2×2 در اواخر سال جاری میلادی رونمایی خواهد شد. بسیاری از علاقمندان منتظر ظهور و رونمایی از فناوری USB4 هستند و علاقه‌ای به استفاده از نام‌های عجیب و غریب ندارند. دستگاه‌های سازگار با ثاندربولت، به خاطر مشخصاتی که دارند، در مقایسه با دستگاه‌های استاندارد USB قیمت بالاتری دارند.

انتقال داده‌ها و اطلاعات با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه
انتقال داده‌ها و اطلاعات با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه

*بیشتر بخوانید

*خطر اخراج شبکه‌های اجتماعی خارجی بدون نماینده

با معرفی USB4، تصمیم بر این شد که تولیدکنندگان، دستگاه‌های سازگار با ثاندربولت را با قیمت مناسب‌تری تولید کنند. انجمن مذکور اعلام کرد که مشخصات دقیق این استاندارد جدید در اواسط سال 2019 منتشر خواهد شد و دستگاه‌های سازگار با USB4 در اواخر سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

لینک کوتاه اشتراک گذاری  http://yon.ir/CQmGg

برچسب ها
Data Transfer gadget Generation 2 Generation 3 Information Processing Speed Standard Technology استاندارد اطلاعات انتقال داده سرعت پردازش فناوری گجت نسل ۳ نسل۲
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج