زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 توسط سونی اعلام شد

به گزارش گروه بازی مجله تک؛ همه ما به خوبی می‌دانیم که دیگر موعد رونمایی از نسخه‌‎های جدید کنسول بازی سونی و مایکروسافت فرا رسیده است. پس از کش و قوس‌های فراوان شرکت سونی بالاخره زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 خود را اعلام کرد.

دانستن اینکه نسل بعدی کنسول‌‎های بازی شرکت‌های سونی و مایکروسافت چه زمانی معرفی و به بازار عرضه می‌شوند بسیار مهم است؛ چرا که در این زمینه ممکن است بسیاری از کاربران قصد خرید کنسول‌های جدید را داشته باشند و باید بدانند که آیا می‌توانند برای خرید کنسول جدید صبر کنند و یا بهتر است نسخه‌های فعلی را از بازار خریداری کنند.

زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 توسط سونی اعلام شد
زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 توسط سونی اعلام شد

در این زمینه شرکت سونی ساعاتی پیش با انتشار پستی در وبلاگ رسمی‌ پلی استیشن اعلام کرد که کنسول بازی نسل بعدی خود را در تعطیلات شروع سال نو میلادی 2020 به صورت رسمی‌ معرفی خواهد کرد.

اگرچه سونی به صورت دقیق روز رونمایی از این کنسول را اعلام نکرده ولی می‌توان با تکیه بر بیانیه منتشر شده به این نتیجه برسیم که سونی حداکثر تا 2 ماه دیگر PS5 را به صورت رسمی‌ معرفی کرده و به انتظارات ما پایان خواهد داد.

نکته جالب این است که پیش از این برخی منابع اعلام کرده بودند با توجه به اطلاعات داخلی منتشر شده از شرکت سونی، این کنسول جدید حداقل طی 12 ماه آینده رونمایی نخواهد شد ولی پست امروز وبلاگ پلی‌استیشن نشان داد که نظریه قبلی اشتباه بوده و این شرکت با معرفی PS5 انتظارات چندین ساله کاربران خود برای بازی کردن با کنسولی جدید با امکانات بسیار جذاب عنوان شده را به پایان خواهد رساند.

زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 توسط سونی اعلام شد
زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 توسط سونی اعلام شد

در پست وبلاگ پلی استیشن همچنین به این مورد نیز اشاره شده که سونی قصد وارد کردن برخی تغییرات جزئی در کنترلر PS5 را نیز دارد که شامل جایگزین کردن فناوری لرزشی فعلی در این دسته‌های بازی با فیدبک لرزشی جدیدی را دارد که تا کاربران بتوانند بیشتر با فضای بازی عجین شده و لذت بیشتری را تجربه کنند.

تغییر دو‌می‌ هم در این دسته ایجاد خواهد شد و سونی علاقه‌مند است آن را adaptive triggers بنامد مربوط به دکمه‌های L2/R2 است.

*بیشتر بخوانید

*بتمن صداپیشه‌ای جدید خواهد داشت

با عرضه نسل جدید دسته‌های بازی، سونی به توسعه دهندگان این امکان را ‌می‌دهد تا مقاومت در برابر محرک‌‌ها را برنامه‌ریزی کرده و در موقعیت‌‌های خاص احساس واقعی‌تری به بازی و فضای آن دهند.

شاید ملموس‌ترین مثال برای این حالت در بازی‌هایی که شرایط بازی سخت‌تری دارند مانند بازی‌های رالی در مناطق کوهستانی باشد که در آن میزان شتاب اعمالی برای عبور از موانع در شیب سطوح کوهستانی بسیار کمتر از نیروی وارد شده است.

در نظر داشته باشید که معمولاً دو شرکت سونی و مایکروسافت کنسول‌های خود را با زمانبندی نزدیک به هم عرضه می‌کنند و باید این انتظار را داشته باشیم که مایکروسافت نیز کنسول نسل بعدی ایکس باکس را در زمانی نزدیک به PS5 و تا پایان سال جاری میلادی معرفی کند.

برچسب ها
شرکت سونی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج