ربات آینده جوامع را متحول می‌کند

به گزارش گروه برترین‌ها مجله تک از ساینس‌دیلی، ربات و انسان می‌توانند بهتر از گذشته، با یکدیگر در تعامل باشند و همکاری آنها با هم به مراتب بهتر از تنها کار کردن هر کدام از آنهاست. محققان دانشگاه‌های گوتینگن، دیسبورگ-ایسن و تری‌یر در آلمان، در بررسی‌ها و مشاهدات خود به این نتیجه رسیده‌اند. فرآیندهای زندگی روزمره‌مان روز به روز بیشتر به سمت خودکار شدن پیش می‌روند. محققان آلمانی در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدند که تعامل انسان و ربات می‌تواند موفقیت بهتری نصیب جوامع کند.

این تیم تحقیقاتی لجستیک و مدیریت تولید کالا، مانند عرضه معمول مواد مورد استفاده از خودروها یا صنایع مهندسی را شبیه‌سازی کردند. آنها در این شبیه‌سازی، گروهی از رانندگان انسانی، گروهی از ربات‌ها و در شبیه‌سازی دیگر، تیمی از رانندگان انسان و ربات‌ها را در کنار هم قرار داده و کار هر کدام از گروه‌ها را به طور مجزا به بررسی پرداختند.

همکاری انسان و ربات
همکاری انسان و ربات

همکاری‌های سازنده انسان و ربات

محققان وظایف جابه‌جایی محصولات با استفاده از وسایل نقلیه را در هر گروه انسان و ربات و زمان انجام کار را با دقت بررسی کردند. نتایج نشان داد گروهی که متشکل از ربات‌ و انسان بود، توانست بهتر و سریع‌تر از گروه انسان‌ها یا ربات‌ها کار کند. در واقع هماهنگی بین انسان و ربات، توانست جلوی کوچکترین خطاها را هم بگیرد و روند کار به خوبی پیش رود. این نتیجه بسیار غیرمنتظره بود. زیرا همیشه تصور بر این بود، سیستم‌هایی که کاملا خودکار هستند، بالاترین کارآیی را دارند.

این اولین بررسی در زمینه کارایی سیستم‌های اتوماتیک و دیجیتالی شده است و نشان می دهد که همکاری بین ربات و انسان نسبت به هر سیستم رباتی و خودکار، کارآمدتر است.

*بیشتر بخوانید

*دستگاه قطعه شور چیست؟

محققان این سه دانشگاه آلمانی که در علوم مختلف کامپیوتر و جامعه‌شناسی و صنایع متخصص هستند، معتقدند برای پیشرفت جامعه، باید در کنار انسان از ربات‌ها و سیستم‌های دیجیتالی استفاده کرد. تعامل این دو با هم می‌تواند موجب موفقیت‌های چشمگیری شود و نباید نگران بیکاری ناشی از به کارگیری ربات‌ها بود. شرکت‌هایی که با استفاده از  سیستم‌های خودکار و دیجیتالی و نیروی کار انسانی فعالیت می‌کنند، عملکردی بهتر از دیگران دارند.

مترجم: نادیا زکالوند

 

برچسب ها
female robot human humanoid robot japan Robot robotics Technology top انسان برترین تکنولوژی ربات ربات انسان نما ربات زن رباتیک ژاپن
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج