فیلم جیمز باند ۸ آوریل ۲۰۲۰ اکران می‌شود

به گزارش گروه لنز+ مجله تک؛ قسمت بعدی فیلم جیمز باند در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۰ (۲۰ فروردین ۱۳۹۹) اکران می‌شود. نام فیلم همانطور که در تیزر کوتاه آن منتشر شده بود «زمانی برای مردن نیست» است.

دنیل کریگ، رامی ملک، لیا سدو، نائومی هریس، جفری رایت، رالف فاینز، بن ویشاو، روری کینیار، آنا د آرماس، دیوید دنسیک، لاشانا لینچ، کریستوفر والتس، بیلی مگنوسن و دالی بن صلاح، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم No Time to Die حضور دارند و به ایفای نقش خواهند پرداخت.

قسمت جدید ۰۰۷ داستان جیمز باندی را دنبال می‌کند که در حال خدمت نیست و در حال لذت بردن از زندگی شخصی خود در جامائیکا است و در ادامه فلیکس لیتر، دوست قدیمی او، از جیمز باند درخواست کمک می‌کند.

او به باند ماموریتی می‌دهد که باید یک دانشمند دزدیده شده را نجات دهد که یک گروه تبهکار به‌دنبال ساخت یک سلاح بسیار خطرناک با فناوری بسیار پیشرفته است.

شایعه حضور لاشانا لینچ در جیمز باند

فیلم جیمز باند ۸ آوریل ۲۰۲۰ اکران می‌شود
فیلم جیمز باند ۸ آوریل ۲۰۲۰ اکران می‌شود

بعد از انتشار نام فیلم و عوامل آن، رسانه‌های غربی احتمال اینکه ایفای نقش اصلی فیلم توسط «لاشانا لینچ» را در حد یک شایعه دانستند.

البته در تیزر فیلم نیز «دنیل کریگ» بازیگر فیلم‌های قبلی «جیمز باند» برخلاف نسخه‌های قبلی تیزر فیلم که در آن مامور فیلم با شلیک به دوربین نام فیلم را فاش می‌کرد.

اما این بار تنها عبور می‌کند و در انتها با نیم‌نگاه و با حالت بی‌تفاوتی به دوربین از جلوی صفحه رد می‌شود و بعد نام فیلم به آرامی ظاهر می‌شود؛ بنابراین شاید این شیوه معرفی نام فیلم که در آن بازیگر مرد چندان نقشی ندارد، می‌توانست کمی تاییدکننده این شایعه باشد.

*بیشتر بخوانید

*جشنواره ونیز 2019 برندگان خود را شناخت

اما چند ساعت قبل، بازیگر سرشناس هالیوودی «پیرس برازنان» که جزو نقش‌های برتر سری فیلم‌های جیمز باند است، اعلام کرد که به احتمال قوی “جیمز باند” بعدی یک فیلم زنانه است و بازیگر اصلی این قسمت را «لاشانا لینچ» ایفا خواهد کرد.

او در جمله طعنه‌آمیز دیگری گفته است که “ما برای ۴۰ سال مردان را در این نقش دیده‌ایم و حالا باید گفت که مردان از سر راه کنار بروند و یک زن را برجا بگذارند “

بعد از جنبش METOO‌ که یک حرکت فمینیستی علیه تعرضات و تجاوزات جنسی بود، بسیاری از زنان بازیگر هالیوود که معترض این اتفاقات بودند به این جنبش پیوستند؛ بعد از جدی‌تر شدن تحرکات این جنبش اتفاقات جدیدی در سینمای آمریکا افتاد که یکی از آن ایفای نقش‌های قهرمانی و اصلی توسط زنان بود.

زنان ابزاری برای جذابیت در سینمای آمریکا

البته کماکان زنان در سینمای آمریکا ابزاری برای جذابیت سینما هستند، اما هالیوود برای تطهیر خود تلاش کرده که زنان را کمی از حاشیه به اصل آورد.

حالا به نظر می‌رسد که تعلق محتمل نقش مهم جیمز باند به یک زن بعد از ساخت چندین قسمت از این مجموعه، یکی از نتایج این جنبش باشد.

البته باید دید که زن فیلم جیمز باند چه سرنوشتی را تجربه خواهد کرد؟

برچسب ها
جیمز باند
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

1 نظر در “فیلم جیمز باند ۸ آوریل ۲۰۲۰ اکران می‌شود”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج