کنسول بازی از طریق اینترنت در دسترس همه قرار می‌گیرد

استفاده از کنسول‌های مجاز گیمرها را تهدید نمی‌کند

به گزارش گروه بازی مجله تک؛ در حالی که قدرت GPU در کنسول PlayStation 5 این روزها خبر ساز شده برخی از کاربران بویژه در کشورهای در حال توسعه، همچنان نگران تولید کنسول بازی هستند که تنها به صورت آنلاین امکان اجرای بازی‌ها را داشته باشد.

کنسولی که برای اجرای بازی‌ها نیازمند یک خط اینترنت با پهنای باند بالا باشد یا حتی برخی از پردازش‌ها را به صورت ابری، توسط سرورها انجام دهد.

بازی‌های فیزیکی همچنان محبوب‌ترین گزینه در اقصی نقاط جهان هستند. با این وجود Microsoft در ماه‌های اخیر یک نمونه از کنسول بازی Xbox One را با حذف درایو ODD معرفی کرد که امکان پذیرش بازی‌های فیزیکی را بر روی دیسک‌های بلو-ری ندارد.

گیمرها با هزینه کمتر می‌توانند یک Xbox One فاقد دیسک درایو را خریداری کرده اما برای نصب بازی‌ها، به بخش آنلاین محدود هستند.

انتشار چنین کنسول‌هایی می‌تواند نگرانی‌ها در مورد احتمال ارائه کنسول‌های آنلاین را افزایش دهد.

امکان خرید آنلاین بازی‌ها برای همه

آقای Phil Spencer به تازگی و طی مصاحبه‌ای به این نگرانی کاربران پاسخ داده است. او که مدیر بخش بازی و کنسول‌های Xbox شرکت مایکروسافت است، گفت: «ما هیچ برنامه‌ای برای تولید یک کنسول بازی کاملاً آنلاین (Streaming-Only) را نداریم.»

تا پیش از انتشار این مصاحبه، برخی شایعات در مورد پروژه کنسول نسل نهم مایکروسافت (Project Scarlett) در فضای خبری منتشر شده بود که نشان می‌داد برخی قابلیت و پردازش‌ها در این کنسول، محدود به اتصال دائم به اینترنت هستند.

کنسول بازی از طریق اینترنت در دسترس همه قرار می‌گیرد
کنسول بازی از طریق اینترنت در دسترس همه قرار می‌گیرد

او در ادامه گفت: «ما به دنبال تولید کنسول بازی هستیم که گیمرها در تمام نقاط جهان بتوانند به آن دسترسی داشته و همچنان با خرید بازی‌های فیزیکی، امکان انجام بازی‌ها را پیدا کنند.»

مایکروسافت در پی افزایش تمرکز خود بر بخش xCloud، تمام پروژه‌های کنسول آنلاین را کنار گذاشته و اینک آزمایش‌های نهایی و عمومی‌سرویس آنلاین xCloud آغاز شده‌اند. انتظار می‌رود که سرویس بتای xCloud در اکتبر امسال در اختیار گیمرها قرار گیرد.

پروژه xCloud یک سرویس استریم قدرتمند و پردازش ابری، برای بازی‌ها است. با استفاده از سرویس xCloud می‌توانید بازی‌ها را بر روی دستگاه‌های متفاوت، از جمله گوشی‌های هوشمند اجرا کنید.

تمامی‌ پردازش‌های اصلی توسط سخت افزارهای xCloud صورت گرفته و نیازی نیست که نگران قدرت سخت افزاری دستگاه خود باشید.

*بیشتر بخوانید

*اکس‌باکس وان کنسول بازی Levelhead می‌شود

متأسفانه محدودیت‌های بسیاری برای گیمرهای ایرانی وجود دارد. از ضعف خطوط اینترنت تا تحریم‌های بین‌المللی. پس قطعاً نمی‌توان روی یک کنسول آنلاین در ایران حساب کرد.

برچسب ها
اکس باکس وان کنسول بازی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج