تجاری‌سازی فناوری اقدام مهم برای افزایش سرمایه و نیروی کار

به گزارش گروه کسب‌وکار مجله تک؛ دانشگاه پوردو به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایالات متحده، اخیراً اعلام کرده در زمینه اختراعات، راه‌اندازی استارت‌آپ‌های متعدد و دیگر فعالیت‌های مرتبط با تجاری‌سازی فناوری موفق به دستیابی به رکوردی بی‌نظیر شده است.

بر اساس گزارش ارائه شده توسط دانشگاه پوردو، در سال مالی 2019 میلادی و منتهی به سی‌ام ژوئن این سال، دفتر تجاری‌سازی این دانشگاه، عملکرد خارق‌العاده‌ای در زمینه انتقال تکنولوژی از خود نشان داد.

واگذاری 231 مجوز فناوری، 136 توافق واگذاری مجوز فناوری و راه‌اندازی 48 استارت‌آپ که تعداد 17 مورد آن‌ها مبتنی بر دارایی‌های فکری لیسانس فناوری شده از دانشگاه پوردو راه‌اندازی شده‌اند، از جمله فعالیت‌های این دانشگاه است.

سرمایه گذاری 350 میلیون دلاری برای تجاری‌سازی فناوری

از سال 2014 میلادی تاکنون، دانشگاه پورتو موفق به راه‌اندازی 250 استارت‌آپ شده که ضمن ایجاد بیش از 350 شغل جدید، مبلغی حدود 350 میلیون دلار نیز در این شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری کرده است.

این کارآفرینی، در حوزه‌های مختلفی از جمله، حوزه سلامت و بهداشت، صنایع فضایی و هوش مصنوعی بوده است.

تجاری‌سازی فناوری اقدام مهم برای افزایش سرمایه و نیروی کار
تجاری‌سازی فناوری اقدام مهم برای افزایش سرمایه و نیروی کار

میچ دنیلز «Mitch Daniels»، رئیس دانشگاه پوردو، درباره این دستاورد بزرگ گفت: «هیچ چیز به اندازه تحقیقات و یافته‌های برجسته اعضای هیات‌ علمی و دانشجویان ما، مایه افتخار نخواهد بود. با این حال، ارزش نهایی این دستاوردها زمانی مشخص می‌شود که بتوان از آن‌ها استفاده‌ عملی کرد. آخرین دستاوردهای ما در زمینه تجاری‌سازی نشان می‌دهد که در مسیر صحیحی قرار داریم.»

*بیشتر بخوانید

*گزارش جدیدی از درآمد شرکت مایکروسافت منتشر شد

لازم به ذکر است، دانشگاه پوردو که به تازگی 150 سالگی خود را جشن گرفته است، در سال 2018 میلادی، در رتبه‌بندی انجام شده توسط آکادمی ملی مخترعین و انجمن مالکان مالکیت فکری، موفق به قرارگیری در جایگاه دوازدهم برترین دانشگاه‌های دنیا شد.

مرجع: «Purdue.edu»

برچسب ها
تجارت الکترونیک کسب و کار
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج