کسب و کار موفق نیاز به مدیریت مواقع و منابع دارد

به گزارش گروه کسب و کار مجله تک، کسب و کار موفق یا استارتاپ؛ با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر و اینکه جوانان بعد از تحصیلات در دانشگاه و گذراندن کلاس‌هایی تخصصی، تازه متوجه شرایط بد بازارکار می‌شوند و از خود می‌پرسند، یعنی این همه سال تحصیل و هزینه، کشک بود؟ بحث راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بسیار بسیار داغ تر گذشته شده است.

برخی از این افراد که موفق به یافتن کاری نمی‌شوند به این نتیجه می‌رسند که خودشان یک کسب و کار را که دوست دارند شروع کنند اما نمی‌دانند از کجا و چگونه.

باید بتوانید امور مالی خود را به خوبی مدیریت کنید

زندگی شخصی و زندگی تجاری شما به عنوان یک کارآفرین، به یکدیگر متصل هستند. شما اولین سرمایه گذار کسب و کار خودتان هستید. بنابراین، داشتن درک دقیق از امور مالی شخصی خودتان و توانایی مدیریت آن، اولین قدم ضروری است که تا قبل از جذب سرمایه باید آن را به خوبی انجام دهید. به همین دلیل توصیه می‌کنم امور مالی خود را به کمک نرم افزارهایی که برای موبایل موجود هستند مدیریت کنید.

شما باید به خوبی نوع کسب و کاری را که در آن قصد کارآفرینی دارید بشناسید و بدانید برای شروع و ادامه کار به چه میزان سرمایه نیاز دارید. اگر یک کسب و کار با میزان فناوری بالا را مدنظر دارید باید از ابتدا منابع مالی قدرتمندی داشته باشید.

یا از شخصا باید سرمایه گذاری کنید یا به شتابدهنده‌های مربوط به آن حوزه مراجعه کنید و پس از قانع کردن آنها سرمایه را جذب کنید یا اگر کسب و کار مد نظر شما یک کسب و کار مرتبط با زندگی عمومی‌مردم است، به سرمایه اندکی برای شروع نیاز خواهید داشت.

کسب و کار موفق
کسب و کار موفق

یک شبکه پشتیبانی ایجاد کنید

شما به کارآفرینی و کسب و کار خود متعهد هستید. حالا شما باید یک شبکه از طرفداران، مشاوران، شرکا، متحدین و فروشندگان را پرورش دهید. اگر به کسب و کارتان اعتقاد دارید، دیگران کنار شما خواهند آمد.

در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های مربوط به کسب و کار خود عضو شوید و از دیگران بپرسید چه می‌کنند. خیلی خوب به حرف‌های آنها گوش دهید و در کارهای خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید برای اینکه شرکای خوبی بیابید، ابتدا باید شما برای آنها منفعتی ایجاد کنید. می‌توانید با معرفی آنها به مخطبان خود شروع کنید.

ارزشی ایجاد کنید سپس آن را بفروشید

سعی کنید بر روی خدمت به مردم تمرکز کنید. هرچه خدمت و ارزشی که شما تولید می‌کنید، رضایت افراد بیشتری را جلب کند، شما نیز بیشتر پول بدست خواهید آورد. زمانی که به مشتریان خود فکر می‌کنید از خودتان بپرسید:

– چه چیزی می‌توانم به آنها بدهم؟

– چگونه می‌توانم آنها را در کارهای خودشان موفق کنم؟

این رویکرد می‌تواند شما را به راه‌های جدیدی برای ارتقای محصول یا سرویس‌تان و ارائه ارزش بیشتر هدایت کند که در نهایت موجب خوشحالی و تقدیر مشتریان شما خواهد شد.

کسب و کار موفق نیاز به تبلیغات کلامی‌ دارد

کسب و کار موفق
کسب و کار موفق

سعی کنید به مردم بگویید چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید. می‌توانید برای این منظور از موثرترین ابزارهای آنلاین (توییتر، فیس بوک، یوتیوب، LinkedIn) موجود برای معرفی خودتان به مردم استفاده کنید.

در شبکه‌های اجتماعی خود سعی کنید نشان دهید که به کاربران خود علاقمند هستید و هدف شما جلب رضایت آنهاست. برای اینکه تبلیغات دهان به دهان را گسترش دهید می‌توانید از روش‌های مختلف دیگری به جز شبکه‌های اجتماعی مثل وبلاگ نویسی، روابط عمومی‌(PR)، سخنرانی و… استفاده کنید.

*بیشتر بخوانید

*کارآفرینی راهکار خروج از شکست اقتصادی است

به دنبال تشکیل یک تیم پر انگیزه باشید

داشتن یک تیم پر انگیزه و متخصص بیش از هر چیز دیگری می‌تواند به شما در جهت رشد کسب و کار (استارتاپ) و کارآفرینی کمک کند. راه‌های گوناگونی برای تشکیل یک تیم قوی استارتاپی وجود دارد.

 

 

برچسب ها
App Business customer fundraising hire job revenue time and resources management training آموزش اپلیکیشن استخدام جذب سرمایه درآمد کار کسب و کار مدیریت مواقع و منابع مشتری
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

بستن
مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج