Steam میزبان جدید بازی‌ها و سرویس اشتراکی شرکت EA

به گزارش گروه بازی مجله تک | شرکت EA و Steam همکاری مشترک را تایید کرده و پس از 8 سال بالاخره بازی‌های EA بر روی این پلتفرم محبوب عرضه می‌شوند.

شرکت بازی سازی معروف EA در روزهای گذشته ویدئو کوتاهی از لیوانی که بخار آب جوش از آن بلند می‌شد را منتشر کرد و به شکل غیر مستقیم به همکاری با پلتفرم Steam اشاره کرد.

این موضوع باعث شد تا شایعه‌های مختلفی در خصوص همکاری این دو شرکت و عرضه بازی‌های EA پس از سال‌ها بر روی پلتفرم Steam شکل بگیرد.

حال تمام شایعه‌های منتشر شده در خصوص این موضوع با تایید خبر همکاری مجدد Steam و EA درست از آب درآمدند.

شرکت EA در سال 2011 پلتفرم گیمینگ Origin را برای کامپیوترهای خانگی عرضه کرد و تصمیم گرفت تا بازی‌های خود را از پلتفرم استیم خارج کرده و به شکل اختصاصی بر روی Origin عرضه کند.

حال با گذشت نزدیک به 8 سال، شرکت EA سیاست‌های خود را تغییر داده است و قصد دارد تا بازی‌های خود را علاوه بر پلتفرم Origin، بر روی Steam هم عرضه کند.

Steam میزبان جدید بازی‌ها و سرویس اشتراکی شرکت EA
Steam میزبان جدید بازی‌ها و سرویس اشتراکی شرکت EA

این خبر برای کاربران ایرانی بسیار مسرت بخش خواهد بود، زیرا پلتفرم Origin کاربران ایرانی را تحریم کرده است و امکان استفاده از آن بدون تغییر IP وجود ندارد.

البته برخی از منابع خبری مدعی شده‌اند که برای اجرای بازی‌های EA بر روی استیم، همچنان به لانچر Origin نیاز خواهید داشت، از طرفی برخی دیگر مدعی شده‌اند کرده‌اند که بازی Apex به شکل مستقل بر روی استیم اجرا خواهد شد، اما در حال حاضر هیچ خبر قطعی در خصوص این موضوع منتشر نشده است.

در حال حاضر امکان پیش خرید بازی مورد انتظار Star Wars Jedi: Fallen Order بر روی استیم فراهم شده است.

اجرای مستقل بر روی Steam

این عنوان محبوب در تاریخ 15 نوامبر برابر با 24 آبان عرضه خواهد شد. پس از عرضه این عنوان متوجه خواهیم شد که برای اجرای بازی‌های EA به لانچر Origin نیاز است یا که می‌توان این عناوین رو به شکل مستقل بر روی Steam اجرا کرد.

اما همکاری جدید این دو شرکت به اینجا ختم نمی‌شود، بلکه EA قصد دارد تا سرویس اشتراکی EA Access را بهار سال آینده بر روی استیم عرضه کند.

با استفاده از این سرویس کاربران می‌توانند با پرداخت ماهیانه مبلغ 5 دلار به تمام بازی‌های سال‌های گذشته شرکت EA دسترسی داشته باشند، همچنین عناوین جدید پس از چند ماه بر روی این سرویس عرضه می‌شوند.

علاوه بر این، کاربران سرویس اشتراکی EA Access برای خرید بازی‌های EA تخفیف دریافت می‌کنند و می‌توانند 1 هفته زودتر از زمان عرضه رسمی آن‌ها را تجربه کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، عناوین محبوب شرکت EA مانند Battlefield ،Fifa ،Apex Legends و سایر عناوین محبوب این شرکت تا سال آینده بر روی پلتفرم استیم عرضه خواهند شد.

*بیشتر بخوانید

*بازی Battlefield V به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود

یکی از نکات مثبت این همکاری، فعال شدن قابلیت کراس پلتفرم بر روی استیم و اوریجین است، در نتیجه کاربران این دو سرویس می‌توانند به صورت مشترک در بازی‌های شرکت EA با یک‌دیگر رقابت کنند.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید

کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم

برچسب ها
بازی کنسول بازی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج