شارپ از تلویزیون OLED 4K رول شدنی رونمایی کرد

به گزارش گروه برترین‌ها مجله تک | اگر به دنبال تلویزیون OLED رول شدنی جمع و جور هستید، شرکت شارپ در سدد برآورده کردن آرزو شما است. شرکت ژاپنی شارپ به تازگی از تلویزیون OLED 4K رول شدنی خود در ابعاد 30 اینچ رونمایی کرده که نسبت به نسخه ساخته شده توسط ال‌جی، بسیار کوچک‌تر است.

همان‌طور که می‌دانید، ال‌جی در سال جاری میلادی از نسخه نهایی تلویزیون رول شدنی OLED R رونمایی کرد.

شارپ از تلویزیون OLED 4K رول شدنی رونمایی کرد
شارپ از تلویزیون OLED 4K رول شدنی رونمایی کرد

این تلویزیون جذاب و گران قیمت اواخر سال 2019 در بازار کره جنوبی عرضه می‌شود و در اوایل سال 2020 در بازار کشورهای غربی عرضه خواهد شد.

تلویزیون رول شدنی ال‌جی

در ماه‌ها اخیر تلویزیون رول شدنی ال‌جی توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است، زیرا اکثر خوره‌های فناوری و تحلیلگران معتقد بودند که این محصول به این زودی ها وارد بازار تجاری نخواهد شد، اما ال‌جی خلاف این موضوع را ثابت کرد.

شارپ از تلویزیون OLED 4K رول شدنی رونمایی کرد
شارپ از تلویزیون OLED 4K رول شدنی رونمایی کرد

حال به تازگی شرکت شارپ از تلویزیون رول شدنی جدید خود رونمایی کرده است که مکانیزم آن کمی با ال‌جی متفاوت است و ابعاد کوچک آن توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است.

رقیب جدید ال جی

با توجه به این موضوع، پنل رول شدنی شارپ می‌تواند رقیب جدی برای OLED R ال جی باشد، زیرا در این محصول بجای پنل 65 اینچی غول پیکر، از یک پنل 30 اینچی رول شدنی استفاده شده است.

این روزها اکثر شرکت‌ها دیگر تلویزیونی با ابعاد 30 و 32 اینچ تولید نمی‌کنند و اکثر تلویزیون‌های 4K، به خصوص OLED، در ابعاد بالای 46 اینچ تولید می‌شوند؛ اما شارپ تصمیم گرفته است که تلویزیون OLED رول شدنی خود را با رزولوشن 4K در ابعاد 30 اینچ تولید کند.

البته این موضوع تا حدی به نفع شارپ است، زیرا برای جا دادن صفحه نمایش رول شدنی خود، می‌تواند از بدنه کوچک‌تری نسبت به نسخه رقیب استفاده کند و مخفی سازی آن در خانه کار آسان تری خواهد بود.

شارپ از تلویزیون OLED 4K رول شدنی رونمایی کرد
شارپ از تلویزیون OLED 4K رول شدنی رونمایی کرد

*بیشتر بخوانید

*فیلمبرداری 5K با دوربین فول فریم لایکا

از طرفی شرکت شارپ به برچسب قیمت‌های اقتصادی معروف است و به احتمال بسیار زیاد شاهد قیمت بسیار پایین‌تری برای این محصول نسبت به نسخه LG خواهیم بود.

همچنین طبق ادعا شارپ، در این محصول از بزرگ‌ترین پنل 4K بدون فیلتر (انتشار نور با پرتوهای RGB) استفاده شده است.

در واقع در این فناوری پیکسل‌های موجود در این پنل می‌توانند به شکل مستقل نور رنگی خود را بتابند و برای این کار نیاز به فیلتر‌های رنگی ندارند.

تا این لحظه شرکت شارپ تاریخ مشخصی را برای عرضه این محصول مشخص نکرده است، از طرفی تلویزیون رول شدنی ال‌جی هم فعلا وارد بازار نشده است، اما ابعاد 30 اینچی تلویزیون رول شدنی شارپ می‌تواند کار رقابت را برای ال جی سخت کند، زیرا این محصول برای نگه داری نیاز به فضای کمتری دارد.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید

کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم

برچسب ها
تلویزیون
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج