آیفون‌های سری 11 فروش خوبی خواهند داشت؟

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ آیفون‌های سری 11 طبق گزارش جدیدی که توسط رسانه خبری بلومبرگ منتشر شده، شرکت اپل بر این باور است که گوشی‌های سال جدید این شرکت یعنی آیفون‌های سری 11 به اندازه آیفون‌های سری XS فروش خوبی نخواهند داشت.

آیفون‌های سری 11 فروش خوبی خواهند داشت؟
آیفون‌های سری 11 فروش خوبی خواهند داشت؟

آیفون‌های سری 11 رقیب آیفون XS می‌شود؟

در این گزارش آمده است که کوپرتینویی‌ها در نیمه دوم سال 2019 تنها 75 میلیون قطعه منتسب به آیفون‌های جدید خود را سفارش داده است. این میزان برابر با میزان سفارش قطعه‌ها برای نسل قبلی گوشی‌های آیفون این شرکت است. بر اساس این آمار به نظر می‌رسد اپل انتظار فروش بهتری برای آیفون‌های سری 11 نسبت به آیفون‌های سری XS یا XR سال قبل ندارد.

طبق گزارشاتی که اخیرا منتشر شده بود فروش محصولات اپل با کاهش روبرو شده است. موسسه تحقیقاتی Kantar در جدیدترین گزارش خود در رابطه با فروش گوشی‌های هوشمند میزان فروش این دستگاه‌ها که به سیستم عامل iOS مجهز هستند را با کاهش 0.8 درصدی در اروپا و کاهش 2.4 درصدی در بازار آمریکا نسبت به سال گذشته اعلام کرده است.

در گزارش‌های دیگری از موسسات تحقیقاتی متفاوت نیز میزان فروش محصولات این شرکت در سه ماهه اول سال نسبت به همین زمان در سال گذشته با کاهش 20 درصدی مواجه شده، اما با این حال اپل توانسته میزان 47 درصد از سهم بازار جهانی گوشی‌های پرچمدار را به خود اختصاص دهد و همچنان شاهد حضور محصولات این شرکت در بازار گوشی‌های میان رده یا اقتصادی نیستیم.

*بیشتر بخوانید

*پیکسل ۴ و ۴ ایکس ال به تشخیص چهره سه‌بعدی مجهز می‌شوند

با وجود اینکه مدت زیادی تا معرفی رسمی گوشی‌های جدید اپل باقی نمانده است اما به غیر از تعدادی رندرهای گرافیکی و جزییاتی تایید نشده از آنها اطلاعات مشخصی درباره این آیفون‌ها در دسترس نیست. اما آنچه را که بطور قطع میتوان یکی از دلایل عدم خوشبینی اپل به فروش این دستگاه‌ها دانست فقدان پشتیبانی از شبکه‌های 5G است.

این موضوع وقتی بیشتر مورد قبول واقع می‌شود که بدانیم رقبای اپل مانند سامسونگ و حتی وان‌پلاس در حاضر گوشی‌های خود که از 5G پشتیبانی می‌کنند را روانه بازار کرده‌اند.

طبق گزارشات اگر اپل اولین دستگاه‌های خود را که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند را در سال 2020 روانه بازار کند به اندازه یک سال تمام از رقبای خود عقب خواهد ماند.

برچسب ها
america iPad iphone series 11 phone piece Samsung Technology VanPlus آمریکا آیفون سری ۱۱ سامسونگ شرکت اپل فناوری قطعه گوشی وان پلاس
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج