سود سامسونگ در سه ماه دوم 2019 احتمالاً نصف خواهد شد

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ سود سامسونگ در سه ماه دوم 2019 احتمالاً نصف خواهد شد. گفته شده دلیل این موضوع کاهش قابل توجه فروش چیپ‌‌‌های حافظه این شرکت است. اکنون گزارش مالی تخمینی منتشر شده توسط سامسونگ خبر از شرایطی کمی‌ بهتر ‌‌می‌دهد.

به نظر ‌‌می‌رسد شرایط هواوی و تحریم‌‌‌هایی که بر آن اعمال شده به سامسونگ هم آسیب زده و بر کاهش سود اثر گذاشته؛ چرا که هواوی از مشتریان چیپ‌‌‌های سامسونگ به حساب ‌‌می‌آید.

تحلیل گران اعلام کرده بودند که سامسونگ در دوره سه ماهه دوم (آوریل تا ژوئن) نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش سود عملیاتی در حدود 60 درصدی (سود عملیاتی معادل با 5.14 میلیارد دلار) و کمترین میزان درآمد در تقریباً 3 سال اخیر را ثبت خواهد کرد.

اما گزارش اخیر سامسونگ نشان داد که با 56 درصد کاهش اندکی بهتر از پیش بینی‌‌‌ها عمل کرده است. بر اساس این گزارش سامسونگ به سود عملیاتی حدود 5.6 میلیارد دلار دست یافته است.

سود سامسونگ در سه ماه دوم 2019 احتمالاً نصف خواهد شد
سود سامسونگ در سه ماه دوم 2019 احتمالاً نصف خواهد شد

کاهش سود سامسونگ بزرگترین تأمین کننده چیپ‌‌‌های DRAM و NAND

سامسونگ بزرگترین تولید کننده گوشی‌‌‌های هوشمند و نیز بزرگترین تأمین کننده چیپ‌‌‌های DRAM و NAND به حساب ‌‌می‌آید. کسب و کار مرتبط با چیپ‌‌‌ها بیش از دو سوم از کل سود این شرکت را تشکیل ‌‌می‌دهد اما بازار چیپ‌‌‌های حافظه از مشکل عرضه بیش از حد رنج ‌‌می‌برد و تقاضا از سوی دیتا سنترها نیز کاهش یافته است.

این موضوع موجب شده در برخی از بازارها که با کاهش فروش مواجه بوده‌اند، قیمت تراشه‌‌‌ها کاهش یابد. تحلیلگران باور دارند که بازگشت سامسونگ به شرایط عادی حداقل چند ماهی طول خواهد کشید.

*بیشتر بخوانید

*شرکت SAP آلمان و اپل ساخت اپلیکیشن‌های کسب و کار را آغاز کردند

با وجود شرایط نامساعد بخش تراشه‌‌‌ها اما احتمال ‌‌می‌رود با کاهش 40 درصدی فروش گوشی‌‌‌های هوشمند هواوی در بازار بین المللی، سامسونگ موفق به فروش موبایل‌‌‌های بیشتری شود.

برچسب ها
chip customer huawei Korea phone profit reduction Reuters sales Samsung چیپ رویترز سامسونگ فروش کاهش سود کره گوشی مشتری هواوی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

بستن
مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج