ساعت هوشمند سامسونگ تکنسین قلب شماست

به گزارش گروه فناوری مجله تک، ساعت هوشمند سامسونگ روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و کاربران آن در حال افزایش است. به گفته موسسه آماری IDC اخیرا طبق بررسی‌ها، پیش بینی شده که تا سال 2020 تعداد ساعت‌های هوشمند دو برابر خواهند شد.

در واقع باید بگوییم که تعداد ساعت‌های هوشمند به 94.3  میلیون خواهد رسید. اکنون تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده که کاربران برای برطرف کردن مسائل روزمره به گجت‌های هوشمند و پوشیدنی مختلف نیاز خواهند داشت.

به همین دلیل پیش بینی می‌‎شود که در سال 2020 بیش از 190 میلیون ساعت هوشمند وارد بازار شود. شاید هم ساعت‌های هوشمند بتوانند جایگزین تمامی‌ ‎تجهیزات تکنولوژی و هوشمند شوند.

در همین راستا شرکت سامسونگ نیز به تازگی خبری مبنی بر قابلیت‌های جدید در ساعت‌های هوشمند خود منتشر کرده که می‌‎توان به قابلیت ECG اشاره کرد.

ساعت هوشمند آینده سامسونگ تکنسین قلب شماست
ساعت هوشمند آینده سامسونگ تکنسین قلب شماست

ساعت هوشمند 2020

احتمالا این قابلیت در سری ساعت‌های هوشمند سال 2020 ارائه خواهند شد. ECG  در واقع قابلیت گرفتن نوار قلب است.

شاید گرفتن نوار قلب هم مانند گرفتن فشار با یک دستگاه ساده امکان پذیر گردد و این قابلیت احتمالا در نسخه‌های بعدی ساعت‌های هوشمند در اختیارمان قرار خواهند گرفت.

باید بگوییم که امکانات و قابلیت‌های پیشرفته در ساعت‌های هوشمند باعث فروش بیشترشان خواهد شد.

البته از سویی سامسونگ اعلام کرده که اگر موفق به راه اندازی قابلیت ECG نشود قطعا قابلیت دیگری را برای سنجش قلب ارائه خواهد کرد.

در حال حاضر تمامی‌ ‎ساعت‌های هوشمند سعی دارند تا عملکرد خوبی را در زمینه سلامت، امداد و حتی ورزشی ارائه دهند و تاکنون موفق هم بوده‌اند.

*بیشتر بخوانید

*شیائومی از دو ساعت هوشمند جدید خود رونمایی کرد

امیدواریم که ساعت‌های هوشمند در آینده بتوانند تا بسیاری از تست‌ها و آژمایش‌های پسزکی مانند نوار قلب را به طور گسترده تری در اختیار کاربران قرار دهند تا این محصول کاربردی تر از قبل مورد استفاده باشد.

 

برچسب ها
future health heart technician Samsung Smart Watch Technology آینده تکنسین قلب تکنولوژی ساعت هوشمند سامسونگ سلامتی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج