سامسونگ از اولین محتوای +HDR10 پشتیبانی می‌کند

به گزارش گروه برترین‌ها مجله تک؛ سامسونگ امروز اعلام کرد که از محتوای +8K HDR10 در سرویس‌های اروپایی پشتیبانی خواهد کرد. در واقع سامسونگ از اولین محتوای +8K HDR10 در جهان پشتیبانی خواهد کرد. CHILI ، Explorers و MEGOGO، سه ارائه دهنده خدمات مهم OTT در اروپا هستند که پشتیبانی خود را از محتوای +8K HDR10  اتخاذ کرده اند.

فناوری +HDR10 روشنایی را بهینه می‌کند و نسبت کنتراست را به حداکثر می‌رساند در نتیجه مناطق روشن ترین سفیدی و تاریک ترین سیاهی را به ارمغان خواهد آورد. این ویژگی در کلیه مدل‌های تلویزیون UHD و تلویزیون‌های 8K 2019، از جمله تلویزیون‌های QLED سامسونگ موجود است.

فناوری HDR یکی از مهمترین فناوری‌ها برای ارائه کیفیت تصویر فوق العاده بالا  بود. فرمت +HDR10 به ما این امکان را می‌دهد تا هر تصویری را دقیقاً همانطوری که خالق در نظر گرفته شده است روی صفحه نمایش ببینیم. سامسونگ الکترونیکس با ایجاد مشارکت و همکاری با ارائه دهندگان خدمات و سرویس‌های برتر، تلویزیون‌های خود را به فناوری‌های مورد نیاز برای پشتیبانی از اولین محتوای +8K HDR10 در جهان مجهز کرده است تا رهبری خود را در این صنعت تقویت کند.

سامسونگ از اولین محتوای +HDR10 پشتیبانی می‌کند
سامسونگ از اولین محتوای +HDR10 پشتیبانی می‌کند

ارائه بالاترین کیفیت خدمات محتوا به مشتریان

ویکتور چکنوف، مدیر عامل شرکت MEGOGO گفت: «هدف اصلی ما در این همکاری با سامسونگ ارائه بالاترین کیفیت خدمات محتوا به مشتریان است. ما ابتکار عمل خود را در بازار خدمات OTT روسیه حفظ خواهیم کرد و قصد داریم ده‌ها فیلم +HDR10 را به کاربران هوشمند تلویزیون سامسونگ از اواخر تابستان امسال ارائه دهیم.»

انتظار می‌رود که سرویس‌های Rakuten TV ، Magenta TV و Videocience و Deutsche Telekom نیز به پشتیبانی از +HDR10 بپردازند و خدمات مربوطه خود را بین سه ماه آخر 2019 و سه ماه اول 2020 ارائه کنند. همچنین، Molotov، اولین سرویس پخش فرانسوی OTT است که کانال‌های تلویزیونی زنده و مورد نظر را ارائه می‌دهد. لیست رو به رشد شرکای محتوای برتر جهان، گواهی بر تعهد صنعت برای بهترین تجربه نمایش ممکن برای مصرف کنندگان است. در نتیجه در دسترس بودن محتوای +HDR10 همچنان ادامه دارد و به طوری تمامی‌سرویس‌ها از این فناوری پیشرفته حمایت خواهند کرد.

از زمانی که سامسونگ سال گذشته برنامه صدور آرم گواهینامه +HDR10 را با Panasonic آغاز کرد، 81 شرکت دیگر هم به این برنامه پیوستند و تأثیر این برنامه در صنعت تقویت شد. سامسونگ همچنین به افتتاح یک مرکز جدید +HDR10 در چین در ماه دسامبر گذشته پرداخت و پس از آن این مرکز را در کره، ژاپن و ایالات متحده راه اندازی کرد.

*بیشتر بخوانید

*صندلی گیمینگ ۱۴ هزار دلاری Predator Thronos Air ایسر

در نتیجه با این روش به گسترش این فناوری پرداخت. از سوی دیگر سامسونگ با تولید کنندگان تلویزیون مانند Hisense نیز همکاری کرد و مجوز +HDR10 را در چین توسعه داد. در نهایت نیز باید بگوییم که تلاش‌های سامسونگ به ثمر نشست و اکنون باید منتشر محتوای +HDR10 باشیم تا توسط شرکت‌های سرویس دهنده پشتیبانی و ارائه شود.

برچسب ها
تلویزیون هوشمند سامسونگ
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج