حذف اپلیکیشن‌های ویپ از فروشگاه‌های اپل

به گزارش گروه کسب و کار مجله تک | در پی هشدار متخصصان مبنی شکل گیری یک بحران سلامتی میان جوانان به خاطر مصرف سیگار الکترونیکی، اپل تمامی ‌اپلیکیشن‌های مربوط به ویپ را از فروشگاه خود حذف کرد.

از چند ماه قبل شیوع نگران کننده مشکلات حاد ریوی میان مصرف‌کنندگان سیگار الکترونیکی و ویپ ، کارشناسان حوزه سلامت را به تحقیق بیشتر در این زمینه واداشت.

این محصولات تاکنون باعث بیماری صدها فرد و مرگ ۴۲ نفر شده‌اند و اپل هم در واکنش به حذف اپ‌های مربوط به ویپ و سیگار الکترونیکی دست بزند: ما بسیار مراقبیم که اپ استور مکان قابل اعتمادی برای دانلود اپ به ویژه توسط جوانان باقی بماند.

در این راستا دستورالعمل‌های بازبینی اپ استور را به روز کرده‌ایم تا اپ‌های مشوق یا تسهیل کننده استفاده از سیگار الکترونیکی و ویپ را حذف کنیم.

از امروز این اپ‌ها دیگر قابل دانلود نیستند.

سیگار الکترونیکی و ویپ

حذف اپلیکیشن‌های ویپ از فروشگاه‌های اپل
حذف اپلیکیشن‌های ویپ از فروشگاه‌های اپل

در نتیجه این تصمیم ۱۸۱ اپلیکیشن از اپ استور حذف شده‌اند که شامل بازی‌ها و اپ‌های ویژه کنترل دمای دستگاه‌های ویپ می‌شود.

با این حال برنامه‌هایی که قبلا دانلود شده، کماکان قابل استفاده می‌مانند.

کمپانی کوپرتینویی هرگز اجازه فروش کارتریج یا ایجوس را در پلتفرمش نداده و از خرداد امسال هم از پذیرش اپ‌های جدید خودداری می‌کرد.

*بیشتر بخوانید

*کدام کشور ارز دیجیتال داخلی راه‌اندازی می‌کند؟

دلیل قطعی مرگ و میر کاربران سیگار الکترونیکی و ویپ هنوز مشخص نشده اما «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» آمریکا ماده غلیظ کننده «ویتامین E استات» را به عنوان یکی از دلایل احتمالی آن ذکر کرده.

ویتامین E استات ماده‌ای روغنی است که در محصولاتی نظیر غذاها، مکمل‌ها و کرم‌های صورت بکار می‌رود اما حین قرار گرفتن در معرض حرارت، مثل گریس عمل کرده و در تنفس مشکل ایجاد می‌کند.

یکی از ترفندهای بازاریابی سیگار الکترونیکی تبلیغ آنها به عنوان راه حلی برای ترک سیگار است اما «بهزاد ولیزاده»، مسئول «دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات» این محصولات را جایگزین مناسبی برای دخانیات معمولی ندانسته و مواد معطر موجود در آن را برای سلامتی مضر عنوان می‌کند.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید

کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم

منبع: cnbc

برچسب ها
سیگار الکترونیکی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج