شرکت کوالکام در حال ساخت تراشه‌ پوشیدنی اسنپ دراگون

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ اگر شایعات مرتبط با تلاش‌های شرکت کوالکام برای ساخت یک تراشه پوشیدنی اسنپ دراگون درست باشد، می‌توان انتظار داشت که در آینده‌ای نه‌چندان دور قدرت پردازشی فناوری‌های پوشیدنی از قبیل ساعت‌های هوشمند به‌اندازه تلفن‌های همراه هوشمند بشود.

کوالکام در حال آزمایش دو پلتفرم تراشه جدید است که برای استفاده در دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل “گوگل ور” مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

تغییر در بهنام‌های اسنپ دارگون ور 2700

این تراشه‌ها که به نام‌های WTP2700 و WTP429W خوانده می‌شود ممکن است در آینده بهنام‌های اسنپ دراگون ور 2700 یا اسنپ دراگون ور 429 تغییر کنند.

 تراشه‌ای که این پلتفرم‌های آزمایشی جدید قرار است روی آن قرار بگیرند، بر اساس معماری 12 نانومتری ساخته‌شده‌اند، از هسته‌های پردازشی Cortex A53 کمپانی ای آر ام استفاده می‌کنند و با پشتیبانی 64 بیتی عرضه می‌شوند.

به‌ این‌ ترتیب می‌توان اظهار داشت که عرضه این تراشه نسبت به نسخه قبلی‌اش (اسنپ دراگون ور 3100) پیشرفت بسیار زیادی کرده است.

اسنپ دراگون ور 3100 در سال گذشته میلادی عرضه شد که تراشه‌ای 28 نانومتری با پشتیبانی 32 بیتی بود.

شرکت کوالکام در حال ساخت تراشه‌ پوشیدنی اسنپ دراگون
شرکت کوالکام در حال ساخت تراشه‌ پوشیدنی اسنپ دراگون

سقوط به معماری 12 نانومتری از 28 نانومتری نه‌تنها قدرت پردازشی این سری تراشه‌های اسنپ دراگون را افزایش می‌دهد بلکه موجب مصرف باتری بهینه آنها نیز می‌شود که در نتیجه موجب بهبود عمر باتری در دستگاه‌های پوشیدنی خواهد شد.

*بیشتر بخوانید

*AMD پردازنده 6 هسته‌ای Ryzen 5 3500 را روانه بازار می‌کند

عملکرد ضعیف پوشیدنی‌های مجهز به سیستم‌عامل Wear OS در برابر دستگاه‌هایی مثل اپل واچ را می‌توان یکی از دلایل اصلی عدم محبوبیت ساعت‌های هوشمند اندرویدی دانست.

شرکت گوگل در نهایت مجبور است که سیستم‌عامل Wear OS را برای رقابت با نمونه مشابه اپل تقویت کند ولی وجود تراشه‌های قدرتمند نیز می‌تواند انگیزه این کار را در گوگل بیش‌ از پیش افزایش دهد.

برچسب ها
Apple Watch ARM chip Google Vern Mobile platform Qualcomm Smart Watch Snapdragon Technology اپل واچ اسنپ دارگون پلتفرم تراشه تلفن همراه ساعت هوشمند شرکت کوالکام فناوری کمپانی ای آر ام گوگل ور
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج