پخش مستقیم پادکست‌ها از گوگل ممکن می‌شود

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ پخش مستقیم پادکست‌ها و گوش دادن به آنها مستقیما از درون صفحه نتایج جستجوی گوگل را فراهم کرده است.

گوگل در طول سالیان گذشته همواره تلاش کرده که نتایج سرچ خود را بهبود بدهد و از این طریق کاربران را مجاب کند که برای پیدا کردن پاسخ پرسش‌های ساده خود به آن پایبند بمانند.

بیانیه خبری اخیر گوگل در رابطه با پادکست‌ها از دو جنبه مختلف قابل توجه است. شاخص ترین ویژگی برای کاربران امکان پخش اپیزودهای مختلف پادکست درون نتایج جستجو (خواه در مرورگر یا در گوشی) است.

این ویژگی خصوصا در مواردی سودمند واقع می‌شود که کاربران صرفا خواستار شنیدن بخشی از یک اپیزود و تصمیم گیری در مورد شنیدن باقی آن باشند.

ویژگی مهم دیگر به خود نتایج جستجو باز می‌گردد. به طور مشخص نتایج براساس درک گوگل از محتوای پادکست‌ها نمایش داده می‌شوند و نه عنوان آنها یا توضیحات متنی ذکر شده به همراهشان.

پخش مستقیم پادکست‌ها از گوگل ممکن می‌شود
پخش مستقیم پادکست‌ها از گوگل ممکن می‌شود

هوش مصنوعی در سرچ پخش مستقیم پادکست‌ها

گوگل اعلام کرده به زودی دیگر حتی نیازی نیست که عبارت پادکست را در سرچ‌های خود عنوان کنید و خودش متوجه خواهد شد که باید پادکست‌ها را هم برایتان نمایش دهد.

البته لازم است اشاره کنیم که این قابلیت فعلا در گوگل پادکست موجود نیست (دست کم در نسخه تحت وب آن که چنین است) و فعلا برای دسترسی به این امکان میتوانید از گوگل سرچ کمک بگیرید.

گوگل در بیانیه خبری خود پیرامون این امکان تازه گفته است که تولید کنندگان پادکست می‌توانند با استفاده از آن مخاطبان بیشتری را برای محتوای خود پیدا کنند و کاربران را به استفاده از اپ‌ها و وبسایت‌های خود ترغیب کند.

*بیشتر بخوانید

*توییتر قابلیت بی صدا شدن نوتیفیکیشن‌ را ارائه می‌کند

در مقابل، برخی معتقدند که این امکان تازه صدای ارائه کنندگان محتوا را در می‌آورد چراکه در این صورت گوگل با از میان بردن نیاز به وبسایت‌های ارائه دهنده پادکست، فرصت‌های درآمدزایی توسط آنها را از بین می‌برد.

منبع:slashgear

برچسب ها
cyberspace Google phone search Streaming podcasts Web Page پخش مستقیم پادکست‌ها جستجو صفحه اینترنتی فضای مجازی گوشی گوگل
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج