فروشگاه‌های آنلاین فرصتی برای درآمدزایی!

۲.۲ میلیارد مصرف کننده آنلاین و 550 میلیون دلار خرید

به گزارش گروه کسب و کار مجله تک به نقل از پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا؛ پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا با بررسی توسعه اقتصاد دیجیتال در کشورهای مختلف اعلام کرد: درصد خریداران فروشگاه‌های آنلاین در اقتصادهای نوظهور با نرخ بیشتری در حال افزایش است.

در این گزارش آمده است: «تقریباً ۶۰ درصد شرکت‌ها در فهرست Global challengers سال ۲۰۱۸ یا در فضای دیجیتالی شکل‌گرفته‌اند یا به‌صورت قابل‌توجهی از فناوری دیجیتالی بهره‌برداری می‌کنند که این رقم در مقایسه با ۱۷ درصد سال ۲۰۱۲ ، بسیار معنادار است.»

همچنین براساس گزارش‌های Forrester و eMarketer و تحلیل‌های اولیه مرکز تحقیقاتی بوستون، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲.۲ میلیارد مصرف‌کننده آنلاین در بازارهای نوظهور وجود داشته که ۵۵۰ میلیون نفر آن‌ها حداقل یک خرید آنلاین را تجربه کرده‌اند.

فروشگاه‌های آنلاین فرصتی برای درآمدزایی!
فروشگاه‌های آنلاین فرصتی برای درآمدزایی!

این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد درصد خریداران آنلاین در اقتصادهای نوظهور نسبت به گذشته با نرخ بیشتری در حال افزایش است.

رشد ثبت اختراع منحصربه‌فرد و فروشگاه‌های آنلاین

به‌عنوان نمونه در برزیل، ۵۶ درصد مصرف‌کنندگان حداقل یک‌بار برای خریدهای خود از اینترنت استفاده کرده‌اند و ۷۰ درصد مصرف‌کنندگان هندی از طریق اینترنت، نسبت به خرید تصمیم‌گیری می‌کنند.

این گزارش به این موضوع اشاره دارد که نقطه اتکا، تمرکز و قدرت اقتصاد دیجیتالی، «کاربر» بوده و «داده» به‌عنوان منبع استراتژیک اقتصاد جدید وابسته به کاربر است. برای مثال هواوی (Huawei ) به‌عنوان یک شرکت برتر در سطح جهان از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ سالانه ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ اختراع منحصربه‌فرد ثبت کرده است.

تمرکز بر تحقیق و توسعه توسط این شرکت طی ۵ سال اخیر علاوه بر تغییر موقعیت از دنبال کننده به رهبری در حوزه تجهیزات مخابراتی موجب افزایش دو برابری درآمد و سهم بازار این شرکت در جهان شده است.

*بیشتر بخوانید

*شرکت SAP آلمان و اپل ساخت اپلیکیشن‌های کسب و کار را آغاز کردند

ازسوی دیگر بزرگ‌ترین شرکت ساختمانی ترکیه Koc Holding با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دیجیتالی، در حال حاضر به یکی از رهبران فناوری Industry ۴.۰ تبدیل‌شده است.

برچسب ها
Digital Economy Internet market share shopping Strategic Studies Technology Telecommunication Equipment اقتصاد دیجیتال اینترنت تجهیزات مخابراتی خرید سهم بازار فناوری مطالعات راهبردی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج