انویدیا تمامی‌ بازی‌های AAA جهان را با فناوری Raytracing عرضه می‌کند

به گزارش گروه بازی مجله تک؛ انویدیا چندی پیش به صورت رسمی‌ اعلام کرد که تا سال 2023 تمامی‌ بازی‌های AAA جهان با فناوری Raytracing عرضه خواهند شد. دنیای بازی‌های کامپیوتر این روزها با تحول‌های عظیمی‌ روبرو است. از فناوری‌های Raytracing گرفته تا کتابخانه‌های جدید مانند DXR و حتی AMD FidelityFX.

حال سازندگان و توسعه دهندگان بازی مشهور F1 اعلام کرده اند که در عنوان F1 2019 برای اولین بار در جهان، از دو فناوری NVIDIA DLSS و AMD FidelityFX به صورت همزمان پشتیبانی خواهد شد. بازی F1 2019 از موتور EGO بهره برده و برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، مایکروسافت ویندوز، اکس‌باکس وان طراحی شده است.

ناشر و توسعه دهنده این بازی، “کد مستر” اعلام کرده است که F1 2019 نخستین بازی خواهد بود که به صورت اشتراکی از NVIDIA DLSS و AMD FidelityFX پشتیبانی خواهد کرد. ناشر بازی گفت: «بازی F1 2019 علاوه بر فناوری NVIDIA DLSS که با کارت‌های گرافیک انویدیا سازگار است، از AMD FidelityFX هم برای پشتیبانی از کارت‌های گرافیک AMD استفاده خواهد کرد.»

انویدیا تمامی‌ بازی‌های AAA جهان را با فناوری Raytracing عرضه می‌کند
انویدیا تمامی‌ بازی‌های AAA جهان را با فناوری Raytracing عرضه می‌کند

استفاده از فناوری منبع برای رقابت با انویدیا

کمپانی AMD بدون قبلی و ارائه جزئیات زیاد، فناوری FidelityFX را در کنار اولین کارت‌های گرافیک ناوی، از جمله RX 5700 و RX 5700 XT معرفی کرد. به نظر می‌رسد FidelityFX در مقابل DLSS یکی دیگر از موارد کلاسیک AMD با استفاده از فناوری منبع باز برای رقابت با Nvidia است که به طور معمول از فناوری اختصاصی استفاده می‌کند. AMD در وب سایت خود اعلام کرده است FidelityFX ترکیبی از Contrast-Adaptive Sharpening، به اختصار CAS با Luma Preserving Mapping، به اختصار LPM است.

*بیشتر بخوانید

*فروشگاه Epic Games همچنان توسعه می‌یابد

انویدیا در فناوری DLSS از هسته‌های اختصاصی خود، یعنی RT و Tensor استفاده کرده است. با این وجود AMD با همان سایه زن‌های خود از یک فناوری مشابه منبع باز استفاده می‌کند تا در این راستا با NVIDIA رقابت کند.

برچسب ها
download game game console nvidia PlayStation Technology World Xbox انویدیا ایکس باکس پلی استیشن جهان دانلود بازی فناوری کنسول بازی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج