نیشابور شهر مشاهیر ایران

به گزارش گروه زندگی مجله تک؛ نیشابور یکی از شهرهای زیبای استان خراسان رضوی است که مکان‌های دیدنی تاریخی و طبیعی آن فراوان هستند. اگر دوست دارید سفری به نیشابور داشته باشید، راهنمای سفر به نیشابور کمک می‌کند از هتل‌ها، هزینه‌ها و جاذبه‌های گردشگری نیشابور باخبر شوید.

نیشابور که آن قدیم‌ها نیوشاهپوهر نامیده می‌شد، پس از مشهد دومین شهر بزرگ خراسان‌ رضوی است. این شهر که در دامان رشته‌کوه بینالود قرار گرفته،‌ از سال‌ها پیش پابرجا مانده و زیبایی‌هایی ویژه‌ی خودش را دارد. این شهر آرامگاه حکیم خیام و عطار نیشابوری را در دل خود جا داده و پذیرای بخشی از گردشگران مشهد هم است.

هزینه‌های سفر

مسافر هر شهری که باشیم، اقامت بخش زیادی از هزینه‌ سفر را تشکیل می‌دهد. باتوجه به بودجه‌ای که برای سفر به این شهر کنار می‌گذارید، هتل مناسبی برای اقامت انتخاب کنید. در نیشابور از خط اتوبوسرانی و تاکسی‌های خطی و گردشی بهره می‌برید.

دیدنی‌های نیشابور

آرامگاه و باغ خیام در انتهای بلوار خیام، باغ و آرامگاه عطار و کمال‌الملک در بلوار عرفان و موزه‌ مشاهیر که کنار باغ عطار واقع شده و دهکده چوبی از معروف‌ترین دیدنی‌های دیار بینالود هستند.

آرامگاه محمد محروق، مسجد جامع نیشابور، مرقد بی‌بی شطیطه، بقعه‌ بی‌بی بسنده، تکیه ابوالفضلی، امام‌زاده محمد و عبدالله در چهارراه راه‌آهن، امام‌زاده یحیی بن زید و در بهشت جاذبه‌های مذهبی این شهر هستند. اگر اهل رفتن به موزه هستید، بازدید از این موزه‌ها را در برنامه‌ی سفر به نیشابور قرار بدهید: موزه صحرایی شادباخ، موزه نجوم خیام، افلاک‌نمای خیام، موزه طبیعت و حیات وحش و موزه تاریخ نیشابور.

نیشابور شهر مشاهیر ایران
نیشابور شهر مشاهیر ایران

*بیشتر بخوانید

*بجنورد، شهری پر از جاذبه‌های گردشگری

دیدنی‌های تاریخی و معماری در این شهر کم نیست. تپه‌ ترب آباد در خارج از شهر، گرمابه گلشن، مدرسه تاریخی گلشن، بازار قدیمی‌ دوره‌ی صفوی، آب انبار بازار نو، باغ ملی نیشابور، باغ و عمارت تاریخی امین اسلامی،‌ باغ و عمارت شادیاخ و دروازه‌ی شادیاخ. در سفر به این شهر باستانی از آرامگاه و باغ فضل شادان، آرامگاه حیدر یغما، آرامگاه سعید بن سلام و بوستان مادر هم دیدن کنید.

لینک کوتاه اشتراک گذاری  http://yon.ir/znerz

برچسب ها
historical places hotel neishabur shopping tourism tourists Travel travel expenses اماکن تاریخی توریست خرید سفر گردشگری نیشابور هتل هزینه سفر
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج