استودیو Milestones نواقص بازی MXGP را برطرف کرد؟

نقد و بررسی بازی 19MXGP

به گزارش گروه نقدوبررسی مجله تک؛ استودیو Milestones سال‌هاست که به واسطه ارائه بازی‌های موتورسواری در ساب‌ژانرهای مختلف، شناخته می‌شود.

بازی‌هایی مانند Moto GP، MXGP Motorcross، MX VS ATV و… خیلی بازی‌های دیگر که همگی در مسابقات شبیه‌ساز یا گاها آرکید موتورسواری با هم مشترکند.

بعد از فاجعه Moto GP 18 که اوج آن در گرافیک بازی رخ داد و آن قدر سطح بصری بازی پایین بود که منتقدین کمتر موفق به بررسی ریز گیم‌پلی و دیدن نقاط تاریک بزرگ آن در بازی شدند.

باگ‌های مختلفی که همه‌چیز را برای با سر سقوط کردن آن بازی فراهم کردند و این اتفاق هم به وضوح رخ داد.

اما سری MXGP اصولا همواره بازی‌های متوسط یا متوسط روبه بالایی داشته و با وعده‌هایی نظیر افزایش چشمگیر کیفیت بافت‌ها و گرافیک بازی، نسخه نوزدهم آن هم عرضه شد.

فاجعه Moto GP 18

استودیو Milestones سال‌هاست که به واسطه ارائه بازی‌های موتورسواری در ساب‌ژانرهای مختلف، شناخته می‌شود. بازی‌هایی مانند Moto GP، MXGP Motorcross، MX VS ATV و… خیلی بازی‌های دیگر که همگی در مسابقات شبیه‌ساز یا گاها آرکید موتورسواری با هم مشترکند.

بر خلاف چیزی که از این بخش در هر بازی انتظار داریم، شما باید Full Weekend و Qualifies را با تنظیمات دستی خودتان به این حالت بیاورید و در غیر این صورت، این بخش فرق چندانی با Championship در قسمت Quick Mode نخواهد داشت. جاده‌های فصل‍‌های مختلف از تنوع خوبی برخوردارند و شما را خسته نخواهند کرد.

قسمت‌های اصلی اما پرایراد

اصلی‌ترین بخش بازی، متاسفانه پرایراد‌ترین آن است، هرچند از گفتن نکات مثبت هم دوری نمی‌کنیم. اول آن که بخش Season واقعا کامل نیست.

بر خلاف چیزی که از این بخش در هر بازی انتظار داریم، شما باید Full Weekend و Qualifies را با تنظیمات دستی خودتان به این حالت بیاورید و در غیر این صورت، این بخش فرق چندانی با Championship در قسمت Quick Mode نخواهد داشت.

جاده‌های فصل‌های مختلف از تنوع خوبی برخوردارند و شما را خسته نخواهند کرد. خلوت بودن منوی بازی که نتیجه کمبود Modeهاست بسیار توی ذوق می‌زند و بازی تنها از ۳ حالت Season و Cahmpionship و Grand Prix بهره می‌برد.

متاسفانه علی‌رغم سختی بسیار زیاد بازی (به طوری که تا چند روز باید روی پایین‌ترین درجه بازی کنید تا بازی دستتان بیاید) هیچ بخش آموزشی به جز یکسری نوشته که عملکرد کلیدها را نشان می‌دهند در بازی نیست.

استودیو Milestones نواقص بازی MXGP را برطرف کرد؟
استودیو Milestones نواقص بازی MXGP را برطرف کرد؟

آموزشی در کار نیست

طراحی Rider شما در ابتدای بازی خوب کار شده و شاهد تنظیمات نسبتا زیادی برای شخصیت ها هستیم. یکی از دلایلی که بازیکنان شبیه به هم کمی در بخش چند نفره می‌بینیم همین است.

ایده‌هایی که در بازی به کار برده شده، مانند شخصی سازی کامل موتور با تجهیزات عالی، رنگ کردن چیزهای مختلف و افزایش تعداد موتور سیکلت‌ها، اکثرا به خوبی از آب درآمده‌اند. در کل در بخش طراحی و شخصی‌سازی کاراکتر شما و موتور، Miletone کم نگذاشته است.

کنترل بازی، بسیار سخت است. مخصوصا اگر با موتورهایی با هندل پایین بازی کنید، کنترل بازی برایتان بسیار مشکل است.

بنابراین اگر علاقه دارید سریع در جاده حرکت کنید، حتما در هندل کردن موتورها حرفه‌ای شوید، چون با این کار علاوه بر آنکه در بازی‌ها و مسابقات پیروز خواهید شد که لذت اول شدن در چنین مسابقات بزرگی وصف ناشدنی است.

متاسفانه این لذت ممکن است با مشکلاتی در گیم‌پلی نظیر فیزیک ضعیف و عدم تاثیر باران روی پیست‌ها و…کم شدنی باشد. اما یادگیری کنترل بازی به واسطه سختی آن، تنها دقایقی طول می‌کشد و بعد از آن Timing شما در بازی بسیار تعیین کننده خواهد بود.

در بازی مدام باید با گاز بازی کنید و آن را کم و زیاد کنید، حین ترمز گاهی باید گاز هم بدهید تا تعادلتان حفظ شود. کنترل بازی با دسته، دقیقا حس یک موتورسواری خوب را می‌دهد.

در واقع این اولین بازی موتور سواری است که چنین حسی به من می‌دهد و تا این حد از این نظر، واقع‌گرایانه است. فیزیک بازی طوری است که برخورد موتورهای مختلف به هم یا با مانع‌ها اصلا حس طبیعی را به دست نمی‌دهد و واقعا جای کار بسیار بیشتری داشته است.

گرافیک بصری راضی کننده است

گرافیک بصری و کیفیت بافت‌های بازی واقعا راضی‌کننده و خوب هستند و هرچه باشد یک سر و گردن از دیگر آثار milestone بهتر کار شده‌اند.

کیفیت قطعات باران و افکت‌هایی که در زمین‌های مختلف بازی دیده می‌شوند بسیار خوب است و این بار تیم سازنده حداقل در این زمینه کارش خوب بوده است

گرافیک بصری و کیفیت بافت‌های بازی واقعا راضی‌کننده و خوب هستند و هرچه باشد یک سر و گردن از دیگر آثار milestone بهتر کار شده‌اند.

کیفیت قطعات باران و افکت‌هایی که در زمین‌های مختلف بازی دیده می‌شوند بسیار خوب است و این بار تیم سازنده حداقل در این زمینه کارش خوب بوده است.

استودیو Milestones نواقص بازی MXGP را برطرف کرد؟
استودیو Milestones نواقص بازی MXGP را برطرف کرد؟

با این که هر مسابقه ۲۲ رایدر را مشاهده می‌کنیم و اکثرا مسیرها شلوغ است، هیچ افت فریمی در بازی دیده نمی‌شود.

متاسفانه حتی بخش صداگذاری و موسیقی بازی هم بی ایراد نیست. در کمبود موسیقی‌ و قطعات بازی باید بگوییم نهایتا ۳ یا ۴ قطعه مختلف برای منوهای مختلف و مقاطع مختلف بازی در نظر گرفته شده است که در کمتر از یک هفته تکراری می‎‌‌شوند.

*بیشتر بخوانید

*بازار خودروی ایران پذیرای سوبارو XV خواهد بود؟

همچنین باید بگویم Audio Skipping و لگ در صداهای بازی، به خصوص هنگام لودینگ دیده می‌شود که اصلا جالب نیست.

منبع: گیمفا

برچسب ها
بازی نقد و بررسی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج