لنوو در صدر پرفروش ترین لپ‌ تاپ‌های جهان

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ لنوو ___ به گزارش موسسات تحلیل بازار گارتنر و IDC فروش جهانی کامپیوترهای شخصی در سه ماهه دوم سال 2019 رشد خوبی تجربه کرده است.

به مدت 6 سال بود که این بازار افت فروش را شاهد بود. در 2018 اما افت و خیزهای متعدد اتفاق افتاد. امسال هم سه ماهه اول با افت مواجه شد اما حالا شاهد بهبود شرایط هستیم.

گارتنر و IDC به شکلی متفاوت از هم بازار کامپیوترهای شخصی را تحلیل می‌کنند. داده‌های گارتنر بر اساس کامپیوترهای دسکتاپ، نوت بوک‌ها و دستگاه‌های پریمیوم قابل حمل از جمله سرفس مایکروسافت است و کروم بوک‌ها و آیپدها را شامل نمی‌شود.

IDC اما دسکتاپ‌ها، نوتبوک‌ها (از جمله کروم بوک‌ها) و ورک استیشن‌ها را در نظر می‌گیرد و تبلت‌ها و سورهای X86 را شامل نمی‌شود.

لنوو در صدر پرفروش ترین لپ‌ تاپ‌های جهان
لنوو در صدر پرفروش ترین لپ‌ تاپ‌های جهان

لنوو از سد HP گذشت

بر اساس گزارش هر دو موسسه لنوو موفق شده در این دوره در صدر بازار فروش قرار بگیرد و HP را به پله دوم بفرستد. IDC گزارش کرده که در سه ماهه دوم 2019 در مجموع 64.9 میلیون دستگاه به فروش رفته است.

این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر از رشد 4.7 درصدی خبر می‌دهد. گارتنر اما از فروش 63 میلیون دستگاه و رشد 1.5 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفته است.

هر دو موسسه به بهبود شرایط ویندوز 10 در بازار کاربران تجاری اشاره کرده‌اند که موجب رشد فروش پی سی‌ها شده است. اما IDC هشدار داده که این شرایط تغییر خواهد کرد.

لنوو در صدر پرفروش ترین لپ‌ تاپ‌های جهان
لنوو در صدر پرفروش ترین لپ‌ تاپ‌های جهان

*بیشتر بخوانید

*لپ تاپ آنر مجیک بوک هواوی مجهز به دوربین سلفی پاپ آپ

به عقیده گارتنر جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده تأثیری بر بازار کامپیوترهای شخصی نگذاشته اما ممکن است در مراحل بعدی این موضوع بر فروش پی سی‌ها اثر گذار باشد؛ چرا که بیشتر تبلت‌ها و لپتاپ‌ها در حال حاضر در چین تولید می‌شوند.

علاوه بر این گارتنر به رشد قوی کامپیوترهای دسکتاپ در این دوره اشاره کرده است. به ادعای این موسسه نشانه‌هایی از بهبود مشکل کمبود پردازنده‌های اینتل به چشم می‌خورد اما مشکل تأمین در نیمه اول سال جاری موجب شد سه فروشنده برتر لیست سهم بیشتری از بازار را در سه ماهه دوم از آن خود کنند.

برچسب ها
China Computer device iPad lenovo Microsoft notebook sales tablet آیپد تبلت‌ چین دستگاه فروش کامپیوتر لنوو مایکروسافت نوت بوک
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج