فیس‌بوک کیف پول کالیبرا را تا سال 2020 راه‌اندازی می‌کند

لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک نام گرفت

به گزارش گروه کسب‌و‌کار مجله تک؛ فیس‌بوک سرانجام راه‌اندازی پلتفورم ارز مجازی خود موسوم به کالیبرا را تایید کرده و شرکت‌های اعتباری مشهوری همچون ویزا، مسترکارت و پی‌پال از حمایت از آن خبر داده‌اند.

گفته می‌شود فیس بوک برای ارائه خدمات در حوزه ارز مجازی به برخی شرکت‌های خارجی و نیز صرافی‌های انلاین فعال در این زمینه متوسل خواهد شد.

در عین حال فیس‌بوک تایید کرده که از یک عنوان تجاری جدید برای ارز دیجیتال خود به نام لیبرا استفاده خواهد کرد و یک انجمن به همین نام سیاست گذاری در این زمینه را بر عهده خواهد گرفت.

این انجمن یک سازمان چندمنظوره و مستقل خواهد بود که مقر مرکزی آن در شهر ژنو سوئیس واقع خواهد بود.

از جمله اعضای این انجمن که فعلا 28 سازمان در تاسیس آن مشارکت کرده‌اند، می‌توان به پی‌پال، ویزا، مسترکارت، ای‌بی، اسپاتیفای، اوبر، لیفت، وودافون و غیره اشاره کرد که همگی از جمله نام‌های برتر در دنیای فناوری محسوب می‌شوند.

لیبرا یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که محدود به این شرکت نخواهد ماند و قرار است میلیاردها نفر برای استفاده از خدمات مالی از آن استفاده کنند، بدون آنکه نیازی به باز کردن حساب بانکی داشته باشند.

فیس‌بوک کیف پول کالیبرا را تا سال 2020 راه‌اندازی می‌کند
فیس‌بوک کیف پول کالیبرا را تا سال 2020 راه‌اندازی می‌کند

تصمیم گیری نهایی در مورد ارز یادشده نه توسط فیس بوک بلکه توسط انجمن لیبرا صورت می گیرد که اعضای آن به زودی به صد شرکت و موسسه می‌رسد.

*بیشتر بخوانید

*ارز دیجیتال به کمک پرداخت قبض‌های AT&T آمد

قرار است کیف پول کالیبرا هم تا سال 2020 راه‌اندازی شود که متشکل از پیام‌رسان فیس‌بوک، واتساپ و یک اپلیکیشن دیگر است.

لینک کوتاه اشتراک گذاری  http://yon.ir/hHRZx

برچسب ها
App Business Calibra currency platform software Switzerland Visa WhatsApp اپلیکیشن ارز پلتفرم سوئیس کالیبرا کسب‌وکار نرم‌افزار واتساپ ویزا
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج