وضعیت فروش لپ‌تاپ در نیمه دوم سال جاری میلادی

​​​​​​​به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ کارشناسان فعال در حوزه فناوری به‌تازگی برآورد و اعلام کرده‌اند که میزان فروش لپ‌تاپ در نیمه دوم سال جاری میلادی صعودی و افزایشی نخواهد بود.

با اینکه روند میزان فروش لپ‌تاپ در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۹ مثبت و افزایشی گزارش و اعلام شد، اما حالا کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد کرده‌اند که آمار فروش این محصولات در فصل سوم و چهارم سال جاری میلادی چندان مثبت و قابل قبول نخواهد بود.

آنها علت فروش نسبتا خوب و موفقیت آمیز لپ‌تاپ در نیمه نخست ۲۰۱۹ را تحت‌تاثیر برنامه‌های تامین انبار شرکت‌های تولیدکننده در واکنش به احتمال اعمال تعرفه‌های گمرکی جدید از سوی دولت ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا عنوان کرده‌اند.

وضعیت فروش لپ‌تاپ در نیمه دوم سال جاری میلادی
وضعیت فروش لپ‌تاپ در نیمه دوم سال جاری میلادی

در واقع در صورت اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی از سوی دولت آمریکا بر روی محصولات چینی، شرکت‌ها مجبورند اقدامات احتیاطی که در نهایت منجر به افزایش خرید محصولاتشان می‌شود، را انجام دهند.

بر اساس گزارش وب سایت TechSpot، آنها در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرده‌اند: در صورت پر و تکمیل شدن ظرفیت انبارهای تامین شرکت‌های تولیدکننده و توزیع کننده دستگاه‌های الکترونیکی و همچنین کاهش عرضه تراشه‌های پردازنده اینتل، میزان فروش لپ‌تاپ در فصل سوم و چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. این در حالیست که تولیدکنندگان لپ‌تاپ نیز تحت تایر عدم حصول اطمینان از استقبال بازار، هنوز علاقه و تمایل چندانی به استفاده از محصولات AMD نشان نداده‌اند.

*بیشتر بخوانید

*شرکت کوالکام در حال ساخت تراشه‌ پوشیدنی اسنپ دراگون

البته برخی دیگر از تحلیلگران، علت دیگری را نیز برای کاهش فروش لپ‌تاپ در ماه‌های آتی عنوان کرده‌اند و آن نیز ضعف اقتصادی چین و به طور کلی رکود بازارهای جهانی است.

برچسب ها
China economy Electronic Devices Laptop sales Tariff USA آمریکا اقتصاد تعرفه چین دستگاه‌های الکترونیکی فروش لپ‌تاپ
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج