لامبورگینی Sián اولین خودروی‌ هیبریدی سوناتا آگاتایی‌ها

به گزارش گروه خودرو مجله تک؛ لامبورگینی Sián اولین خودروی سوپراسپورت این شرکت که در عین حال قدرتمندترین محصول قابل تردد در جاده‌های عمومی‌آنها نیز است.

این خودروی اعجاب انگیز که در شمارگان محدود به تولید خواهد رسید، اگرچه روی کاغذ به مانند آنچه در خودروی مفهومی‌2014 Asterion LP910-4 دیده بودیم یک موتور بنزینی و یک موتور برقی دارد اما سیستم آن به طور کلی متفاوت و بسیار پیشرفته‌تر است.

موتور برقی لامبورگینی Sián بین موتور V12 بنزینی و جعبه دنده خودرو قرار گرفته است و در مواقع لازم 37 اسب بخار قدرت اضافی در اختیار قوای پیشرانه این خودرو خواهد گذاشت.

اگرچه این عدد در قاموس یک محصول ساخت لامبورگینی بسیار ناچیز به نظر می‌رسد اما در اصل این سیستم‌هایبریدی 48 ولتی به Sián کمک می‌کند تا مصرف سوخت بهتری داشته و در مواقع شتابگیری سریع قدرت بیشتری در اختیار داشته باشد، در سرعت‌های پایین مانند هنگام پارک کردن خودرو نیز تمام سیستم محرکه خودرو به این بخش واگذار می‌شود.

جالب است بدانید کل وزنی که سیستم‌هایبریدی به Sián اضافه کرده تنها حدود 35 کیلوگرم است.

لامبورگینی Sián اولین خودروی‌ هیبریدی سوناتا آگاتایی‌ها
لامبورگینی Sián اولین خودروی‌ هیبریدی سوناتا آگاتایی‌ها

موتور 12 سیلندری لامبورگینی Sián

موتور 12 سیلندر Sián به تنهایی قادر به تولید 785 اسب بخار قدرت است و به تنهایی بالاتر از قدرت تمامی‌خودروهای جاده‌ای لامبورگینی در 56 سال گذشته قرار دارد.

اما قدرت خروجی مجموع قوی محرکه این خودرو 819 اسب بخار اعلام شده. شتاب صفر تا صد اولین خودروی‌هایبریدی لامبورگینی نیز 2.8 ثانیه بوده و سقف سرعت آن نیز احتمالا 354 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

*بیشتر بخوانید 

*پورشه اولین محصول تمام‌الکتریکی خود با نام «تایکان» را معرفی کرد

در طراحی بدنه این خودرو نشانه‌هایی از خودروهای پیشین این شرکت مانند Terzo Millennio و حتی Countach هم به چشم میخورد. نام این خودرو نیز در گویش محلی بولونیا به معنی صاعقه ترجمه می‌شود.

برچسب ها
#لامبورگینی اخبار خودرو
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج