آیفون دسته دوم می‌خرید به این نکات توجه کنید

راهنمای خرید و تست حرفه‌ای گوشی‌های دست دوم

به گزارش گروه نقدوبررسی مجله تک؛ آیفون دسته دوم می‌خرید به این نکات توجه کنید ____ زمانی که قصد خرید یک گوشی هوشمند را پیدا می‌کنیم، همیشه یکی از بزرگترین و مهمترین مسائل موجود میزان بودجه ماست.

چه جزو طرفداران گوشی‌های اندروید باشیم و چه جزو طرفداران گوشی‌های آیفون شاید همیشه امکان خرید یک گوشی نو با امکاناتی بالا برایمان وجود نداشته باشد و گاهی بین خرید یک گوشی نو اما با قدرت کمتر و یک گوشی دست دوم با قابلیت‌های بیشتر، گزینه دوم را ترجیح بدهیم و البته در عین حال هم هیچگاه دلمان نمی‌خواهد پولمان را صرف خرید یک گوشی دست دوم و ناسالم کنیم.

فکر کردن به خرید یک گوشی دست دوم و با امکاناتی بالاتر به جای یک گوشی نو اما ضعیف میتواند گزینه خوبی باشد، به شرط آنکه علاوه بر ظاهر گوشی که دارای آسیب و خط و خش‌های زیادی نیست، تما‌می‌بخش‌های مختلف آن نیز عملکردی خوب و عادی داشته باشند.

اولین و مهمترین چیزی که باید پیش از خرید یک گوشی اندروید و یا آیفون دست دوم چک کنید کیفیت عملکرد سخت افزار‌های مختلف آن است. هیچکدام از ما دلمان نمیخواهد گوشی دست دو‌می‌با صفحه نمایش آسیب دیده و یا دوربین معیوب بخریم؛ اما چک کردن تما‌می‌بخش‌های یک گوشی به صورت دستی کاری بسیار زمان بر است و شاید امکان انجام کامل آن برایتان مقدور نباشد.

اما خوشبختانه برای هر دو مدل گوشی‌های اندروید و آیفون اپلیکیشنی وجود دارد که با چک کردن بخش‌های مختلف گوشی به صورت خودکار می‌تواند این کار را برایتان انجام دهد.

آیفون دسته دوم می خرید به این نکات توجه کنید
آیفون دسته دوم می خرید به این نکات توجه کنید

بررسی عملکرد و تست سخت افزار

برای چک کردن عملکرد گوشی آیفون یکی از ساده ترین و آسانترین راه‌ها دانلود و نصب اپلیکیشن Cashify است. این اپلیکیشن در حقیقت یک برنامه برای فروش گوشی‌ها و گجت‌های قدی‌می‌ست که در حین تکمیل مراحل فروش با استفاده از ابزار‌های داخلی خود، عملکرد بخش‌های سخت افزاری مختلف گوشی را چک می‌کند.

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن Cashify بر روی گوشی ای که قصد خرید آن را دارید لازم است ابتدا روی دکمه Sell This Phone و پس از آن Find Assured Selling Price ضربه بزنید و در ادامه مراحل بعدی را طی کنید تا در نهایت از میزان سلامت گوشی مطلع شوید.

اما اگر قصد خرید یک گوشی اندروید دست دوم دارید باید اپلیکیشن Phone Doctor Plus را دانلود و بر روی گوشی مورد نظرتان نصب نمایید. این اپلیکیشن وضعیت 30 قسمت سخت افزاری متفاوت گوشی نظیر صفحه نمایش، میکروفون، اسپیکر، ژیروسکوپ و غیره را برایتان بررسی میکند و کار با آن بسیار ساده است.

بررسی خاموش یا روشن بودن Activation Lock

بررسی و چک کردن وضعیت Activation Lock بخش بسیار مه‌می‌از خرید یک گوشی ست، چرا که در صورت روشن بودن Activation Lock بر روی گوشی و نیاز به ریست (Reset) کردن آن، شما نمیتوانید با آی دی (ID) شخصی خودتان گوشی را ریست کنید.

بررسی وضعیت Activation Lock

برای بررسی وضعیت روشن یا خاموش بودن Activation Lock بر روی گوشی آیفونی که قصد خرید آن را دارید ابتدا باید کد IMEI گوشی را داشته باشید؛ برای این کار میتوانید از شماره گیری کد #06#* استفاده کنید.

پس از آن باید وارد صفحه اینترنتی iCloud Activation Lock شوید و کد IMEI گوشی مورد نظر را وارد کنید. اگر سرویس Find My iPhone بر روی این IMEI فعال باشد وضعیت Activation Code روشن نشان داده خواهد شد و در این وضعیت شما باید از صاحب قبلی بخواهید آن را خاموش کند.

activation-lock

برای بررسی وضعیت Activation Lock گوشی‌های اندروید شیوه مستقیمی‌ وجود ندارد و کار کمی‌ متفاوت است. در ابتدا لازم است گوشی اندرویدی که قصد خرید آن را دارید روشن کنید وبه وسیله ID خود شروع به انجام تنظیمات کنید؛ برای مثال گوشی را به تنظیمات کارخانه بازیابی کرده (Reset to Factory Setting) و پس از آن سعی کنید با اکانت گوگل خود تنظیمات گوشی را انجام دهید.

اگر برای انجام این کار، ID قبلی گوشی از شما خواسته شد به این معناست که Activation Lock بر روی گوشی فعال است و باید از فروشنده گوشی بخواهید تمام اطلاعات خود را به طور کامل از روی آن حذف کند.

شاید این طور به نظر برسد که بررسی وضعیت گارانتی اپل در مورد گوشی‌های آیفونی که در ایران خرید و فروش میشوند با توجه به اینکه این کمپانی هیچ نماینده رس‌می‌ای در این کشور ندارد چه سودی خواهد داشت؟

اما باید به این نکته توجه داشت که بررسی این مورد به ویژه در ایران میتواند راهی برای حصول اطمینان از اصل بودن گوشی آیفون مورد نظر باشد و البته این امکان نیز وجود دارد که در صورت سفر به یکی از کشورهای همسایه که دارای نمایندگی رس‌می‌کمپانی اپل باشد و یا با کمک دوستانی که خارج از کشور زندگی میکنند میتوانید از خدمات اپل برای گوشی مورد نظرتان استفاده کنید.

*بیشتر بخوانید

*چطور ریسک خرید و فروش لوازم الکترونیکی را کم کنیم؟

برای این کار ابتدا لازم است وارد صفحه Check Coverage اپل شوید و پس از آن با وارد کردن شماره سریال گوشی از وضعیت گارانتی آن مطلع شوید. برای اطلاع از نحوه پیدا کردن شماره سریال گوشی آیفون میتوانید به این لینک مراجعه کنید.

لینک کوتاه اشتراک گذاری  http://yon.ir/0puUN

برچسب ها
Iphone iphone x review second batch shopping shopping guide Smartphone test آیفون آیفون ایکس بررسی تست خرید دسته دوم راهنمای خرید گوشی هوشمند
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج