‌هارمونی OS هواوی جایگزینی برای خدمات موبایلی گوگل

به گزارش گروه فناوری مجله تک | هواوی اعلام کرده است که قصد ندارد سیستم‌عامل اختصاصی‌ ‌هارمونی OS را جایگزین اندروید کند و فقط به‌دنبال جایگزینی آن با خدمات موبایلی گوگل است.

تحریم هواوی از سوی دولت ایالات متحده‌ی آمریکا، شرکت‌های حاضر در این کشور را مجبور کرد به همکاری تجاری با هواوی خاتمه دهند.

یکی از مهم‌ترین اتفاقات تأثیرگرفته از این تحریم‌ها، قطع ارتباط گوگل با هواوی بود که در ابتدا تصور می‌شد به قطع انتشار اندروید برای گوشی‌های این شرکت چینی منتهی می‌شود.

اما نهایتا دیدیم که چنین چیزی حقیقت ندارد و فقط سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل شامل تحریم‌ها می‌شوند.

هواوی با درنظرگرفتن این موضوع، مدتی پیش از سیستم‌عامل اختصاصی‌اش با نام‌ هارمونی OS پرده‌برداری کرد.

هنگام معرفی رسمی‌HarmonyOS برخی کارشناسان و کاربران مدعی شدند که هواوی قصد دارد در گوشی‌های آینده‌اش به‌جای اندروید از این سیستم‌عامل اختصاصی استفاده کند و به‌مرور سیستم‌عامل موبایلی گوگل را کنار بگذارد.

به‌دنبال معرفی‌ هارمونی OS شاهد عرضه‌ی گوشی‌های خانواده‌ میت ۳۰ با سیستم‌عامل اندروید بودیم. موضوعی که به‌طور ضمنی نشان داد هواوی همچنان قصد دارد از اندروید در گوشی‌هایش استفاده کند.

با این ‌حال گوشی‌های میت ۳۰ از اپلیکیشن‌ها و البته خدمات موبایلی گوگل (Google Mobile Services به‌اختصار GMS) به‌صورت پیش‌فرض پشتیبانی نمی‌کنند، موضوعی که باعث می‌شود بسیاری از خریداران این گوشی‌ها در خارج از چین با مشکلاتی مواجه شوند.

‌هارمونی OS هواوی جایگزینی برای خدمات موبایلی گوگل
‌هارمونی OS هواوی جایگزینی برای خدمات موبایلی گوگل

هارمونی OS در آینده نزدیک عرضه نمی‌شود!

جوی تن، مدیر بخش رسانه‌ و ارتباطات جهانی در هواوی، به‌صورت رسمی‌ تأیید کرده که این شرکت قصد دارد در آینده‌ نزدیک همچنان گوشی‌هایش را با سیستم‌عامل اندروید روانه‌ی بازار کند.

او می‌گوید جابه‌جایی به یک سیستم‌عامل کاملا جدید نه‌تنها نیازمند چندین سال کار مداوم است بلکه می‌تواند کاربران هواوی را آزرده‌خاطر کند.

بسیاری از کاربران فعلی هواوی از خدمات موبایلی گوگل استفاده می‌کنند و به آن وابسته هستند.

بنابراین چینی‌ها ترجیح می‌دهند به‌جای بالا آوردن یک سیستم‌عامل کاملا جدید، منابع‌شان را روی طراحی سرویس اختصاصی مشابه با GMS که از آن با نام خدمات موبایلی هواوی (Huawei Mobile Services) یاد می‌شود، متمرکز کنند.

هواوی بدون داشتن اکوسیستم قدرتمندی از اپلیکیشن‌های موبایلی نخواهد توانست کاری کند که Huawei Mobile Services به‌خوبی در بین کاربران بین‌المللی‌اش جا بیفتد.

*بیشتر بخوانید

*تولید الکتریسیته با استفاده از فناوری نانو در لباس!

از طرف دیگر، جلب توجه شمار زیادی از توسعه‌دهندگان به فروشگاه آنلاین اختصاصی هواوی کار ساده‌ای نیست.

اما اگر هواوی از پس انجام آن بر بیاید، می‌تواند بسیاری از چالش‌های فعلی را برطرف کند.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم
برچسب ها
فناوری کلیک
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج