شبکه 6G هواوی تا سال 2030 عرضه می‌شود؟

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ هواوی براساس پیش‌بینی‌های خود اعلام کرده که گویا باید تا سال 2030 منتظر بمانیم و اولین شبکه‌ 6G را ببینیم.

این نسل مخابراتی بعد از دوره‌ای باید همه‌گیر شود که در آن 5G به اوج خود رسیده باشد و بتوانیم به عنوان یک کاربر عادی به سادگی و در همه جا به آن دسترسی پیدا کنیم.

اگرچه هنوز فناوری نسل پنجم مخابراتی آنطور که باید و شاید همه‌گیر نشده و تنها کمتر از 5 درصد از کاربران جهانی به آن دسترسی دارند، اما این باعث عدم توسعه نسل بعدی نخواهد شد.

در همین خصوص هواوی توسعه فناوری 6G را در آزمایشگاه‌های خود شروع کرده و قصد دارد تحقیقات میان‌مدت مدت خود را با جدیت ادامه دهد.

اوتاوا میزبان طرح آزمایشی شبکه 6G

توسعه نسل ششم مخابراتی هواوی طی سال جاری در شعبه کانادا شرکت هواوی و در شهر اتاوا آغاز شده است.

بر اساس گزارشات واصله، هواوی در این تحقیقات از همکاری بیش از 13 آزمایشگاه تحقیقاتی در سراسر دنیا از دانشگاه‌های مختلف استفاده خواهد کرد تا بتوان بهترین راهکارها برای تنظیم پروتکل‌ها و ارتباطات این نسل مخابراتی آینده را بیابد.

اما تصور می‌کنید که چه زمانی برای رسیدن به نتیجه طرح و برقراری اولین ارتباط مخابراتی در بستر نسل ششم یا همان 6G کِی خواهد بود؟

اما اینطور تصور نباید کرد که هواوی در این راه تنهاست. چرا که پیش از این هر دو شرکت سامسونگ و ال جی در کره جنوبی تحقیقات خود پیرامون پیاده‌سازی تجاری شبکه‌های 6G را آغاز و دفاتر تحقیقاتی خود را در شهر سئول راه‌اندازی کرده‌اند.

همین نوع رقابت‌ها خود بهترین مسیر برای رسیدن به یک نتیجه مطمئن‌تر است و با شدیدتر شدن آن مسلماً سرعت پیشبرد طرح‌ها و رسیدن آنها به نتیجه نهایی بیشتر خواهد شد.

در خرداد ماه گذشته نیز شرکت‌های نوکیا، اریکسون، SK Telecom کره جنوبی در همکاری استراتژیکی اعلام کردند که قصد دارند تحقیقات خود روی توسعه شبکه‌های 6G را آغاز کنند و با وجود آنها می‌توانیم امیدواری بیشتری به این شبکه‌ها داشته باشیم.

به صورت کلی 6G باید چالش‌های نسل‌های قبلی مخابراتی را پوشش و پاسخ داده و بستری برای رفع نیازهای دوره عرضه خود داشته باشد.

به نظر باید برای این شبکه مخابراتی پوشش گسترده‌تر، تأخیر بسیار کمتر، پهنای باند وسیع‌تر و مسلماً سرعت بیشتری را نیز انتظار داشت.

*بیشتر بخوانید

*پخش مستقیم پادکست‌ها از گوگل ممکن می‌شود

اما تا رسیدن به محصول نهایی راه طویلی در پیش است و اتفاقات بسیار گسترده‌ای می‌تواند افتاده و وضعیت زندگی ما را تا آن زمان دگرگون کند.

برچسب ها
اینترنت هواوی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج