چطور ریسک خرید و فروش لوازم الکترونیکی را کم کنیم؟

توصیه‌هایی برای پیشگیری از ضرر!

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ چطور ریسک خرید و فروش لوازم الکترونیکی را کم کنیم؟____خرید لوازم الکترونیکی با وجود حق انتخاب‌های زیاد گاهی به موضوعی گیج‌کننده تبدیل می‌شود. برخی سراغ توصیه آنهایی می‌روند که تجربه خرید را پشت سر گذاشته‌اند و برای برخی دیگر تبلیغات نقش تعیین کننده‌ای در انتخاب دارد.

درست است که در خرید و فروش لوازم الکترونیکی تا حد زیادی قیمت، تکلیف را مشخص می‌کند، اما برای خرید لوازم الکترونیکی که معمولا هم پول زیادی بابت‌شان می‌پردازیم باید طوری عمل کنیم که ریسک‌ها را به حداقل برسانیم.

قبل از خرید لوازم الکترونیکی به موارد استفاده از آن توجه کنید و متناسب با نیازهایتان دست به خرید بزنید. ممکن است یک دستگاه برنامه‌های متعددی داشته باشد ولی هیچ کدام به کارتان نیاید.

قبل از خرید حتما تست کنید!

برای مثال اگر می‌خواهید با موبایل‌تان عکس و فیلم زیاد بگیرید، سراغ خرید آن دسته از گوشی‌های موبایلی بروید که حافظه و دوربین قوی داشته باشند و رزرولوشن صفحه نمایش آنها باکیفیت باشد یا اگر به دنبال خرید رایانه هستید، تنها به زیبایی دستگاه توجه نکنید. یکی از مهمترین نکات در خرید رایانه مدل دقيق مادربرد و سیستم پردازنده است.

چطور ریسک خرید و فروش لوازم الکترونیکی را کم کنیم؟
چطور ریسک خرید و فروش لوازم الکترونیکی را کم کنیم؟

مادبردها وظيفه برق‌رساني و مديريت ديگر قطعات سيستم را برعهده دارند که اين موضوع برابر با معنای مغز متفکر سيستم شماست. هر مادربرد ظرفيتی برای ساپورت و پيشتيبانی دارد.

اطلاعات لازم برای ميزان ساپورت و توانايی مادربرد را می توانيد با وارد کردن مدل دقيق مادربرد در وبسايت سازنده آن بدست آوريد.

در خرید و فروش لوازم الکترونیکی، گارانتی یک دستگاه و وزن و حجمی‌که اشغال می‌کند از موارد مهم است. توجه به مدت زمان گارانتی و اینکه گارانتی شامل چه موارد و بخش‌هایی می‌شود را نباید فراموش کرد.

چطور ریسک خرید و فروش لوازم الکترونیکی را کم کنیم؟
چطور ریسک خرید و فروش لوازم الکترونیکی را کم کنیم؟

بسیاری از فروشندگان معتقدند مشتریان زیادی علاقمند به خرید نمایشگرهای تلویزیونی بزرگ هستند، درحالی که محل زندگی آنها آپارتمان‌هایی با متراژهای کوچک است و از این موضوع هم بی‌اطلاعند که تفاوت کیفیت و وضوح تصویر نمایشگرهای بزرگ نسبت به نمایشگرهای کوچک‌تر در فواصل زیاد به چشم می‌آید.

درواقع این موضوع به آن معنی است که یک نمایشگر بزرگ در خانه‌ای کوچک عملکرد یک نمایشگر جمع و جورتر را دارد و مشتری برای آیتمی‌هزینه اضافه‌تر پرداخته که عملا به کار او نمی‌آید. توجه به مقدار مصرف برق از دیگر مواردی‌ست که باید حتما درباره‌اش پرس و جو کنید.

*بیشتر بخوانید

*ساعت هوشمند و دستبند سلامتی بخریم؟

بسیاری از خریداران موقع خرید اسیر تبلیغات و نام یک برند می‌شوند، در حالی که شاید وسیله‌ای که آن را خریداری می‌کنید متعلق به برندی کمتر شناخته شده، ولی با همان قابلیت‌های برندی نام آشنا و گران‌قیمت باشد.

قبل از خرید درباره وسیله تحقیق هم کنید و تنها به نام و نشان و زیبایی یک دستگاه بسنده نکنید. بهترین راهنماها خود خریداران هستند، بنابراین نظر سایر خریداران یک کالای مشخص را بپرسید.

برچسب ها
mobile phones shopping strong camera warranty تبلیغات خرید خرید رایانه گوشی‌های موبایل
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج