دورکاری را چطور به کاری لذت بخش بدل کنیم؟

به گزارش گروه کسب‌وکار مجله تک؛ دورکاری یکی از انتخاب‌هایی است که برخی از مردم برای درآمدزایی دارند، اما شاید دورکاری برای همه راحت و قابل پذیرا نباشد چراکه معتقدند با دور شدن از فضای حرفه‌ای کاری حوصله کمتری برای ادامه کار پیدا می‌کنند.

به عقیده برخی آزمون‌های استخدامی‌فقط وقت تلف کردن است و هیچ راهی برای استفاده و عملی کردن ایده‌ها در خانه وجود ندارد.

هر چند در این باره می‌توان کارهای خوبی انجام داد اما افرادی که در منزل کار می‌کنند، خوب می‌دانند که تنهایی همراه با کار کردن در منزل، گاهی عذاب‌آور می‌شود.

به همین علت تلاش کردم راه حل‌هایی پیدا کنم تا هم این مساله را حل و برای کلاینت‌ها نیز راه حل‌های خوبی ارائه کنم.

وب سایت موفقیت یا success.com در این باره توضیحات جالبی ارائه کرده تا افرادی که دورکاری دارند، بتوانند به یک موفقیت برسند.

از مقدماتی که در این مقاله نگاشته شده بگذریم به نتایج جالبی می‌رسیم که می‌تواند تنهایی تان را خیلی کم کند و دورکاری تان را لذت بخش تر کند.

دورکاری و جمع شدن دوستان

کنار آمدن با احساس تنهایی هنگام کار کردن در منزل نیاز به انگیزه و البته چند راه حل دارد که در این مطلب آورده شده است.

شما هر چقدر هم که بخواهید در خانه کار کنید نمی‌توانید قید ناهار را بزنید. نکته مهمتر اینکه اگر برنامه ریزی داشته باشید می‌توانید کاری کنید که تا بیش از ساعت ۲ بعد از ظهر کار نکنید.

برای حل این مساله، می‌توانید یک برنامه ریزی دقیق برای کار داشته باشید و زمان تان را برای صرف ناهار با خانواده و دوستان در طبیعت، رستوران و حتی منزل دوستان خود، خالی کنید.

حتی اگر هر هفته یک بار این کار را کنید عالی است. چه اشکالی دارد تا یک نوشیدنی هر عصر کنار یکی از دوستان تان میل کنید؟

هیلاری بیلینگز که یک سخنران است در این باره، تجربیاتی دارد. او می‌گوید در چنین شرایطی باید افرادی در کنارتان باشند که به شما انرژی دهند تا بتوانید از پس این کار بر آیید.

وقتی شما در منزل کار می‌کنید بدین معنی نیست که باید ۲۴ ساعته پای سیستم باشید. می‌توانید یک کلاس بروید یا این که حتی یک آموزش آنلاین داشته باشید.

دورکاری را چطور به کاری لذت بخش بدل کنیم؟
دورکاری را چطور به کاری لذت بخش بدل کنیم؟

کار داوطلبانه به کاهش تنهایی کمک می‌کند

جودی وماک، نویسنده و گوینده می‌گوید که این گونه رویکرد‌ها می‌تواند به سلامت بیشتر جامعه کمک کند.

وی می‌گوید: «من با یک سازمان غیرانتفاعی در لس آنجلس همکاری می‌کنم که نویسندگان زن حرفه‌ای را با دختران در معرض خطر متصل می‌کند. هفت سال داوطلب نوشتن مطالب در مورد دختران بوده‌ام. این یک برنامه عالی برای بچه‌ها است و این یک فرصت عالی برای من است که بتوانم با نویسندگان دیگر ارتباط برقرار کنم.»

مراکز عمومی را بغل کنید!

بسیاری از افرادی که می‌شناسم به این دلیل حوصله رفتن به کافی شاپ ندارند چرا که این مکان‌ها پر از سر و صدا و شلوغی و خنده‌ها و یا بحث‌های ناگهانی است.

در چنین شرایطی خزیدن به کتابخانه می‌تواند فرصت خوبی برای شما باشد تا از آرامش محیط استفاده کنید علم تان را بالا ببرید.

در تصاویر انگیزشی غرق شوید

لوسی هریس، مدیر عامل شرکت Hello Baby Bump ، می‌گوید یکی از راه‌های مبارزه و جنگ در دورکاری، نگه داشتن عکس از عزیزان خود در نزدیکی فضای کاری وی است.

او می‌گوید: وقتی که درگیر کار هستم، به این عکس‌ها نگاه می‌کنم و با تجدید خاطرات، به یاد می‌آورم که این عزیزان من هستند و در اطراف من زندگی می‌کنند.

ارتباطات قوی برقرار کنید

ایده این روش، از استیسی کاپریو است که تجارت آموزش می‌دهد. در حقیقت ما ارتباط‌های قوی و ضعیف در زندگی داریم که شاید تا به حال آن‌ها را دسته بندی نکرده باشیم.

به عنوان مثال ارتباط با خانواده، پدر و مادر و همسر، یک ارتباط قوی به شمار می‌آید. اما ارتباط با سرایدار ساختمان، منشی باشگاه یا حتی فرد گارسونی که در رستوران برای ما غذا می‌آورد، چطور؟

این ارتباط یک ارتباط ضعیف است. این ارتباط‌های ضعیف در حد سلام و علیک و یک تشکر است.

اما استیسی کاپریو می‌گوید، برای این برنامه ریزی کنید که رابطه تان را قوی تر کنید. حتی اگر شده هر روز یک نفر را با دقت بیشتری ببینید و با او جدی تر  صحبت کنید و رابطه تان را جدی تر کنید.

دورکاری را چطور به کاری لذت بخش بدل کنیم؟
دورکاری را چطور به کاری لذت بخش بدل کنیم؟

قدرت پادکست را دست کم نگیرید

یکی از کارهایی که می‌تواند به شما کمک کند تا از بودن در پشت میز تان لذت ببرید و تایپ کردن هم وقت تان را به احساس تنهایی به تاراج نبرد، این است که پادکست‌هایی آماده داشته باشید و هنگام کار آن‌ها را گوش کنید.

ورزش کنید

احساس تنهایی هنگام کار کردن در منزل، یک حس است که از فضای ذهنی شما نشات می‌گیرد. اما ورزش کردن واقعا می‌تواند روی این حس تاثیرات دیگری بگذارد. معمولا افرادی که ورزش می‌کنند، اکتیو تر هستند و ذهنی باز تر به دور از افسردگی دارند.

برای این که در هنگام کار کردن در خانه کمتر احساس تنهایی کنید، بهتر است که برنامه ورزش هفتگی داشته باشید. این کار کمک می‌کند تناسب اندام تان هم حفظ شود.

*بیشتر بخوانید

*

اگر شما هم یک فردی هستید که کار در خانه را انتخاب کرده‌اید و در کنار تمام مزایای آن، از زندگی سالم نیز برخوردار هستید، ولی گهگاهی تنهایی‌ها و ساعت‌ها پشت میز نشستن‌ها خسته تان کرده می‌توانید تجربه خود را برای یک زندگی شاد تر با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
Business earning money Entrepreneurship making money Teleworking wealth generation پول درآوردن تولید ثروت درآمدزایی دورکاری کارآفرینی کسب و کار
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج