دستیارهای صوتی چه تاثیری بر رفتار انسان‌ها دارند؟

به گزارش گروه برترین‌ها مجله تک؛ نتایج یک بررسی علمی‌نشان می‌دهد که دستیارهای صوتی هوشمند مانند سیری اپل و الکسای آمازون بر روی رفتار و ادب انسان‌ها تاثیر منفی گذاشته و آنها را بی‌ادب می‌کنند.

محققان می‌گویند افراد در زمان استفاده از این دستیارهای‌صوتی آنها را انسان‌هایی شایسته احترام تلقی نمی‌کنند و برخورد مودبانه‌ای با آنها ندارند.

همین مساله باعث می‌شود تا هوش مصنوعی این سیستم‌ها نیز الگوی رفتاری بی‌ادبانه‌ای را در پیش گرفته و در پاسخ‌ها و تعاملات خود با انسان‌ها گستاخانه و غیرمحترمانه برخورد کنند.

همین رویه بر روی انسان‌ها تاثیر متقابل گذاشته و باعث می‌شود تا آنها نیز از عملکرد دستیارهای صوتی تاثیر منفی پذیرفته و ادب و متانت را در برخوردهای خود از دست بدهند.

دستیارهای صوتی چه تاثیری بر رفتار انسان‌ها دارند؟
دستیارهای‌صوتی چه تاثیری بر رفتار انسان‌ها دارند؟

تلاش دستیارهای صوتی برای تغییر رفتار

بررسی یادشده توسط دانشگاه آمریکایی Brigham Young با همکاری ۲۷۴ داوطلب انجام شده که از دستیارهای صوتی اسیستنت گوگل، سیری اپل و الکسای آمازون استفاده کرده‌اند.

*بیشتر بخوانید

*نانو ماشین‌های خود یادگیرنده ایده کمی انتزاعی و عجیب

محققان توصیه می‌کنند تا با تغییراتی در دستیارهای‌صوتی برای ملزم کردن آنها به رفتار مودبانه با انسان‌ها تلاش شود تا نسل‌های آینده ادب و متانت خود را در برخورد با انسان‌ها و ماشین‌های دیگر از دست ندهند.

برچسب ها
ربات هوش مصنوعی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج