لیموزین‌ های حکومتی و جنگ تکنولوژی

به گزارش گروه خودرو مجله تک؛ لیموزین پوتین با نام رمزی «کرتژ»، در جلو و عقب به شیشه های کرومی رنگ مجهز شده است تا بزرگتر به نظر برسد. چراغ جلو که حالت مستطیل شکل دارند از «کرایسلر ۳۰۰» الهام گرفته اند و چراغ های عقبی نشانه هایی از کلاس اس مرسدس بنز را دارند.

اطلاعات فنی کرتژ تا حد بسیار زیادی محرمانه مانده و فاش نشده است. گفته شده است که کرتژ از یک موتور V12 توربوشارژ با ۸۵۰ اسب بخار بهره می برد که با کمک مهندسان پورشه ساخته شده است.

این ماشین سیاسی مجهز به جعبه دنده اتوماتیک ۹ زمانه است که در روسیه طراحی شده. به احتمال زیاد، حجم عظیمی فناوری های امنیتی و ارتباطی در این وسیله وجود دارد که البته ما از جزئیات آن بی خبریم.

لیموزین‌های حکومتی و جنگ تکنولوژی
لیموزین‌های حکومتی و جنگ تکنولوژی

ناظر و ایده پرداز این لیموزین خاص کیست؟

گفته شده است که خود شخص ولادیمیر پوتین نه تنها بر فرایند ساخت این ماشین نظارت داشته، بلکه به عنوان ایده پرداز اصلی خیلی از ویژگی‌های کرتژ را خود او مشخص کرده است. تست های رانندگی کرتژ نیز توسط پوتین انجام شده است.

روسیه قصد دارد از این مدل به عنوان نقطه شروع برای تولید یک مینی ون، اس یو وی، و یک سدان کوچک تر الهام بگیرد، درست مثل سلاح آفتامات لیموزین‌های حکومتی و جنگ تکنولوژیکه الهام بخش و مادر تمام سلاح های روسی است.

قرار بر این است که حدود ۵۰۰۰ دستگاه خودرو از این  متغیرها تولید شود و اکثریت آن ها در اختیار مقام های حکومتی و امنیتی روسیه قرار بگیرند. البته گفته می‌شود تعدادی از آن ها سهم روس‌های فوق العاده ثروتمند بشود.

رقابت روس ها و آمریکایی ها بر سر ساخت لیموزین حکومتی

البته بهتر است یادآوری کنیم حالا که روس ها دست به ساخت اتومیبل حکومتی جدید زدند، آمریکایی هم بیکار نمانده است و در حال تدارک لیموزین جدید دونالد ترامپ هستند.

*بیشتر بخوانید

*فورد کفپوش خودروی شاسی‌بلند اکواسپورت خود را مواد بازیافتی ساخت

گفته می شود این لیموزین که طراحی بیرونی آن شبیه کادیلاک است، در داخل به کابین یک پیکاپ تراک مجهز شده است. زیرساختار قوی لیموزین جدید آقای پرزیدنت این امکان را ایجاد کرده است تا چند تن مواد زره پوش به همراه شیشه های ضدگلوله بدون هیچ مشکلی در بدنه این ماشین سوار شود. البته ناگفته نماند که وزن تمام مواد به بیش از ۹۰۰ کیلوگرم می رسد.

برچسب ها
Donald Tramp Glass bulbs Limousine دونالد ترامپ شیشه های ضدگلوله لیموزین
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج