خودروهای الکتریکی حمل‌ و نقل آینده را رقم می‌زنند

فولکس ID.R سفیر مسابقه محصولات آتی ID

به گزارش گروه خودرو مجله تک؛ خودروهای الکتریکی فناوری‌های جدیدی نیستند اما سهم آنها از یک دهه پیش تا امروز قابل مقایسه نیست.

امروز بیشتر کمپانی های بزرگ خودروسازی جهان به دنبال ساخت خودروهای الکتریکی با توان بالاتر و ایمنی بیشتر هستند.

همین چند هفته‌ پیش بود که فولکس‌واگن ID.R الکتریکی روانه‌ دروازه‌ بزرگ تیانمن شد و توانست با سربلندی 99 پیچ آن را پشت سر بگذارد.

هم‌اکنون نتایج تلاش‌های فولکس منتشر شده و این خودروی بدون محدودیت توانسته زمان 7 دقیقه و 38.585 ثانیه را ثبت کند.

پشت فرمان این خودرو رومین دوماس قرار داشته، کسی که تجربه‌ زیادی داشته و توانسته ID.R را در مسیر حدود 11 کیلومتری به طرف دروازه‌ بهشت هدایت کند.

این خودرو همچنین رکورددار مسابقه‌ تپه نوردی پایکس پیک، گوودوود و نوربرگ رینگ بوده است.

خودروهای الکتریکی حمل‌ و نقل آینده را رقم می‌زنند
خودروهای الکتریکی حمل‌ و نقل آینده را رقم می‌زنند

خودروهای الکتریکی حمل و نقل الکتریکی آینده

یکی از مدیران فولکس‌واگن گفته است: «یک رکورد جدید در جاده‌ای واقعاً خاص و ویژه فولکس‌واگن و ID.R بار دیگر نشان دادند که حمل و نقل الکتریکی آینده چه توانایی‌هایی دارد. نه تنها اثبات شده خودروهای الکتریکی همچون ID.R می‌توانند رکوردهای مهم را بشکنند بلکه این خودرو نشان داده که آینده‌ حمل‌ونقل تا چه اندازه احساسی و هیجان‌انگیز است.»

از آنجایی که رکوردهای رسمی ‌خودروهای مسابقه‌ای در این مسیر تا زمان رکوردگیری ID.R منتشر نشده بنابراین فعلاً اطلاعات زیادی منتشر نشده است.

به‌منظور حضور پرقدرت در این مسیر 10.906 کیلومتری که تغییرات ارتفاع حدود 1100 متری دارد، یک خودروی مسابقه‌ای باید قدرت پیشرانه را با دقت و سرعت زیادی به سطح زمین منتقل کند.

دوماس پس از رکوردگیری خود گفته است: «من قطعاً این حضور در مسیر تیانمن را تا مدت‌ها به یاد خواهم آورد. من به رکوردشکنی با خودروی الکتریکی فولکس‌واگن ID.R در چین افتخار می‌کنم.»

او ادامه داد: «اطلاعات و تست‌های کم پیش از حضور در این مسیر باعث شده بود یک چالش بزرگ پیش رو داشته باشم. مسیر به‌طور باورنکردنی‌ای کم‌عرض بوده اما من هیجان فوق‌العاده‌ای داشتم. گشتاور زیاد این خودرو یک مزیت بزرگ در مسیرهای کوتاه و مستقیم بود و سیستم‌های آئرودینامیکی نیز کشش بیشتری را به ارمغان آورده بودند.»

*بیشتر بخوانید

*کوپرا تاواسکان برقی با توانایی طی 450 کیلومتر با هر بار شارژ معرفی شد

فولکس‌واگن ID.R در حال حاضر به عنوان سفیر مسابقه محصولات آتی ID عمل کرده و قدرت ترکیبی پیشرانه‌های الکتریکی آن برابر با 680 اسب بخار است.

برچسب ها
اخبار خودرو خودروهای برقی
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج