هواپیمای بدون سرنشین کالاها را تحویل می‌دهند

به گزارش گروه برترین‌ها مجله تک | شرکت Google Wing به اولین شرکتی در ایالات متحده تبدیل شده است که کالاها را با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین تحویل می‌دهد.

کریستینسبورگ، یک شهر کوچک در ویرجینیا به عنوان محل آزمایش وینگ انتخاب شد، 22،000 ساکن این منطقه حالا می‌توانند کالاهایی را که معمولاً توسط FedEx ارسال می‌شد، سفارش دهند تا همه آنها از طریق هواپیماهای بدون سرنشین تحویل بگیرند.

بال که در حال حاضر در دو شهر استرالیا و همچنین هلسینکی فعالیت می‌کند، در بیانیه‌ای اعلام کرد که نخستین تحویل‌های هوایی توسط هواپیمای بدون سرنشین عصر روز جمعه در کریستینسبورگ انجام شده است که این اقدام راه برای پیشرفته ترین خدمات تحویل پهپادها در کشور هموار می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «یک خانواده از برنامه Wing برای سفارش تیلنول، قطره سرفه، قرص ویتامین C، آب بطری و بافت استفاده كرده‌اند. یکی از ساکنان نیز سفارش داده تا هدیه تولد برای همسرش ارسال شود.»

 

اگرچه پیشتر تحویل کالاها توسط کامیون‌های FedEx انجام می‌شد اما در این اواخر مردم تمایل بیشتری برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای انجام امور خود دارند.

هواپیماهای بدون سرنشین در مرکز عملیاتی محلی موسوم به «لانه» با حداکثر 1.3 کیلوگرم کالا بارگیری می‌شوند و در شعاع 10 کیلومتری تحویل می‌دهند.

تحویل کالا روی زمین یا از هوا با هواپیمای بدون سرنشین

پس از رسیدن به مقصد، هواپیماهای بدون سرنشین فرود می‌آیند یا بالای خانه شناور شده و بسته را با کابل به گیرنده تحویل می‌دهند.

شرکت‌های دیگر در تلاشند تا خدمات مشابهی را راه اندازی کنند که از جمله مهمترین آنها Amazon ، UPS و Uber Eats.

*بیشتر بخوانید

*ایستگاه فضایی در مدار ماه با همکاری ناسا و جاکسا ساخته می‌شود

اما نخستین كسانی بود كه مجوز اداره هواپیمایی هواپیمایی فدرال (FAA) را دریافت كرد و به خلبانان شركت اجازه داد كه همزمان چندین هواپیمای بدون سرنشین را نیز پرواز كنند.

مترجم: مانی هدایت

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم
برچسب ها
برترین ها پهباد
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج