بیل کمپل و کتاب مربی تریلیون دلاری او را از دست ندهید

به گزارش گروه کسب‌وکار مجله تک | در شرکت‌هایی چون اپل، گوگل و استارتاپ‌های دیگر سیلیکون‌ولی، فردی به‌نام بیل کمپل ، تیم‌ها و ارتباطاتی را ساخت که به خلق بیش از ۱ تریلیون دلار ارزش در بازار منجر شد.

شاید نام بیل کمپل به گوشتان نخورده باشد؛ بااین‌حال، او یکی از تاثیرگذارترین مربیان و مشاوران رهبری در کسب موفقیت گوگل و شرکت‌های دیگر در سیلیکون‌ولی است.

آن‌گونه که اطرافیانش او را معرفی می‌کنند، یک مربی دلسوز است که دوست دارد نور راهنمای چراغ همواره بر دیگران بتابد و خودش در سایه بماند.

به او لقب مربی تریلیون دلاری را داده‌اند چراکه با راهنمایی‌های ارزشمند و دستورالعمل‌هایی که بر پایه‌ چند اصل استوار بود، توانست ارزش تریلیون دلاری برای این شرکت‌ها بسازد. او مربی و راهنمای مهم‌ترین مدیران جهان بوده است.

اپل و گوگل بدون او نمی‌توانستند در چنین موقعیتی باشند؛ اما راز موفقیت او چه بود؟ کتاب «مربی تریلیون دلاری: دستورالعمل‌های رهبری بیل کمپل از سیلیکون‌ولی» پاسخی به این سؤال است.

مدیرانی که دست به قلم شدند

درس‌های الهام‌بخش و عملی برای موفقیت در کسب‌وکار در کتاب مربی تریلیون دلاری توصیه شده است. این کتاب توسط تیم سه نفره‌ای از اعضای قدیمی شرکت گوگل نوشته شده که بر اعتبار آن می‌افزاید.

بیل کمپل، مربی موفقی است که کار کوچینگ و مربی‌گری را فراتر از یک آموزش معمولی و انتقال تجربه‌ی صرف برای شرکت‌های بزرگی مثل گوگل و اپل انجام داده است.

او سال ۱۹۶۴ از دانشگاه کلمبیا در رشته‌ ارشد اقتصاد فارغ‌التحصیل شد. پس از کسب تجربه‌های کاری در JWT و Kodak، برای پیوستن به اپل به سیلیکون‌ولی رفت. او بعدها مدیر اجرایی کلاریس و اینتویت شد و همچنین در مقام مربی‌گری (کوچینگ) برای اپل و گوگل کارش را ادامه داد.

کمپل برای شرکت‌های دیگری نظیر eBay و Twitter نیز کار مشاوره و مربی‌گری را انجام داد و نتایج درخشانی از خود به‌جای گذاشت. او یکی از عالی‌ترین مربیانی است که جهان به‌خود دیده است.

کتابی که برای کمک به دیگران نوشته شد

تمرکز کتاب مربی تریلیون دلاری بر مصاحبه‌های زیادی است که در حوزه‌ی فناوری و کسب‌وکار با افرادی شده که آشنایی و نزدیکی زیادی با بیل کمپل داشته‌اند.

این کتاب راهنما، با آموزش رموز کسب احترام و نوع عملکرد به‌عنوان یک مدیر خوب، نگرشی را توصیه می‌کند که برای تمام کسانی که می‌خواهند در رهبری خود توفیق داشته باشند، کاربردی و مفید است.

آدام گرانت در پیش‌گفتار کتاب می‌گوید: «این کتاب برخلاف کتاب‌های خودیاری فراوانی که در بازار وجود دارد، کتابی است که با رویکرد کمک به دیگران نوشته شده است.»

 

این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز و وال استریت ژورنال و همینطور USA Today است که سال ۲۰۱۹ در ۲۴۰ صفحه به زبان انگلیسی و با عنوان Trillion Dollar Coach: The Leadership Playbook of Silicon Valley’s Bill Campbell به چاپ رسیده است.

امسال این کتاب را ۲ انتشارات به زبان فارسی ترجمه کرده‌اند. کتاب «مربی تریلیون دلاری: دستورالعمل های رهبری بیل کمپل از سیلیکون‌ولی» با ترجمه‌ هادی بهمنی که نشر نوین آن را چاپ و به بازار عرضه کرده، یکی از ترجمه‌های روان این کتاب است.

ترجمه‌ دیگر با عنوان «مربی تریلیون دلاری» متعلق به انتشارات میلکان است که محمدرضا شفاهی ترجمه‌ی آن را برعهده داشته است.

*بیشتر بخوانید

*راندمان کاری و رفاقت با کارمندان چه ارتباطی با هم دارند؟

این کتاب در دسته‌بندی کتاب‌های مربی‌گری و مشاوره در کسب‌وکار طبقه‌بندی شده است.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم
برچسب ها
آموزش کسب و کار
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج