دوربین 108 مگاپیکسلی گوشی شیائومی‌ بازار را قبضه می‌کند؟

به گزارش گروه فناوری مجله تک؛ ماه قبل سامسونگ دوربین 108 مگاپیکسلی ISOCELL Bright HMX را معرفی کرد که تا به امروز بالاترین وضوح تصویر در دنیای موبایل را داراست.

در همان زمان شیائومی‌ اعلام کرد اولین گوشی مجهز به حسگر 108 مگاپیکسلی سامسونگ را عرضه می‌کند که همه چیز به Mi Mix 4 اشاره دارد. اما حالا می‌دانیم در اصل شیائومی ‌چهار گوشی 108 مگاپیکسلی عرضه می‌کند.

بررسی‌های XDA Developers نشان می‌دهد در حقیقت شیائومی‌ مشغول کار بر روی چهار گوشی مختلف با دوربین 108 مگاپیکسلی است. کُدهای اپلیکیشن Mi Gallery نشان می‌دهد این گوشی‌ها با کُد tucana ،draco ،umi و cmi شناخته می‌شوند.

اپلیکیشنی برای نمایش عکس‌های دوربین 108 مگاپیکسلی

اپلیکیشن Mi Gallery حالا قادر به نمایش تصاویر 108 مگاپیکسلی در وضوح تصویر کامل است اما این قابلیت تنها برای گوشی‌های مورد بحث است. بنابراین دست کم چهار گوشی آتی شیائومی‌ قادر به گرفتن تصاویر 108 مگاپیکسلی خواهند بود.

دوربین 108 مگاپیکسلی گوشی شیائومی‌ بازار را قبضه می‌کند؟
دوربین108 مگاپیکسلی گوشی شیائومی‌ بازار را قبضه می‌کند؟

البته باید در نظر داشت که حسگر 108 مگاپیکسلی ISOCELL Bright HMX سامسونگ در اصل یک حسگر 27 مگاپیکسلی با فیلتر Quad Bayer است.

در صورتی که شیائومی ‌تنها یک گوشی مجهز به دوربین 108 مگاپیکسلی عرضه کند، احتمالاً تغییرات اپلیکیشن Mi Gallery با هدف امکان مشاهده تصاویر 108 مگاپیکسلی بر روی گوشی‌های دیگر است. بنابراین ممکن است تنها به چهار گوشی یاد شده محدود نشود.

*بیشتر بخوانید

*معرفی احتمالی گوشی اکسپریا 2 در IFA 2019

جالب اینکه منبع این گزارش می‌گوید هیچ یک از این گوشی‌ها Mi Mix 4 نیست.

برچسب ها
سامسونگ شیائومی گوشی و تبلت
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج