فریلنسینگ می‌تواند راهی برای کارآفرین باشد؟

به گزارش گروه کسب و کار مجله تک؛ فریلنسینگ سبک پرطرفداری از فعالیت در دنیای کسب‌وکار امروز است که روزبه‌روز به فعالان آن افزوده می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد که اقتصاد گیگ در آینده‌ نزدیک از بین نخواهد رفت. به‌عنوان مثال تحقیقاتی در ایالات متحده نشان می‌دهد که ۴۳ درصد از نیروی کار آنها تا سال ۲۰۲۰ به‌صورت فریلنسر فعالیت خواهند کرد.

فریلنسینگ به افراد امکان می‌دهد تا زمان، مکان و مشتری‌های کاری را خودشان انتخاب کنند. در واقع شما به‌عنوان یک فریلنسر، فرمان کنترل زندگی کاری خود را در دست دارید.

احتمالا با نگاهی اولیه به تعاریف فوق، شباهت بسیار زیاد آن را به زندگی کارآفرینی درک خواهید کرد. البته قطعا تفاوت‌هایی بین زندگی فریلنسری و کارآفرینی وجود دارد.

شاخص‌های کارآفرینی

برای فعالیت و پیشرفت به‌عنوان یک کارآفرین، بیش از همه چیز به ذهنیت مبتنی بر رشد نیاز دارید. شما به‌عنوان یک فریلنسر همیشه محدودیت‌هایی دارید چون زمان خود را در ازای دریافت پول، عرضه می‌کنید.

در واقع خود شما کسب‌وکار هستید و منابع‌تان یعنی زمان، محدود هستند. وقتی به کارآفرین تبدیل شوید، توسعه‌ سیستم‌هایی برای فعالیت بدون دخالت مستقیم شما اهمیت پیدا می‌کند.

در مسیر توسعه‌ این‌چنینی، سؤال‌هایی از این جنس پرسیده می‌شود: «این ماه چه تعداد مشتری جذب کردیم؟ چه تعداد مشترک ایمیل جدید داریم؟ آیا زمان استخدام کارمندان جدید فرا رسیده است؟»

به‌علاوه برای اطمینان از رشد دائمی، درنظرگرفتن چشمانداز بلندمدت اهمیت پیدا می‌کند. به‌عنوان نمونه‌ای از چشم‌اندازهای بلندمدت می‌توان به ثبت اهداف سالانه‌ درآمدی و پیش‌بینی‌های چندساله اشاره کرد.

فریلنسینگ می‌تواند راهی برای کارآفرین باشد؟
فریلنسینگ می‌تواند راهی برای کارآفرین باشد؟

اولویت های مشخص در فریلنسنیگ

در زندگی یک فریلنسر، اولویت‌ها به‌روشنی مشخص هستند. پروژه‌ها، مشتریان و زمان تحویل کار کاملا روشن و تحت چارچوب به نظر می‌رسند.

وقتی از فریلنسر به کارآفرین تبدیل شوید، فعالیت‌های بی‌شمار دیگری به شما هجوم می‌آورند که در همه‌ آنها دخیل خواهید بود.

به‌عنوان مثال به‌یک‌باره متوجه می‌شوید که حساب‌دار، بازاریاب، طراح گرافیک، نویسنده‌ وبلاگ، ویرایشگر ویدئو و بسیاری عناوین دیگر را خودتان به‌تنهایی یدک می‌کشید.

کارآفرین بیش از همه‌ مهارت‌ها، تدوین اولویت‌ها را به افراد می‌آموزد. قطعا تمرکز همیشگی روی همه‌ جنبه‌های کار ممکن نیست.

کارآفرینان موفق پیش از هر اقدامی‌ فیلتر اولویت‌دهی کاربردی تدوین می‌کنند. آنها سپس به فیلتر خود پایبند می‌مانند و هر وظیفه‌ای که خارج از اولویت باشد را نادیده می‌گیرند.

تنهایی قادر به ساخت کسب و کار نیستید

ساخت کسب‌وکاری با قابلیت مقیاس به‌تنهایی ممکن نخواهد بود. شاید به‌عنوان فریلنسر به کار کردن تنهایی و انجام دادن همه‌ وظایف عادت داشته باشید.

کارآفرینی دنیای متفاوتی دارد و برای رشد کسب‌وکار از حدی خاص، نیاز به استخدام افراد برای کمک دارید. داشتن یک تیم به‌معنای توانایی کارآفرین در محول کردن وظایف و پرداختن به موضوعات مهم‌تر خواهد بود.

در نتیجه با داشتن یک تیم، وظایف بیشتری در زمان مشخص انجام می‌شوند. از همه مهم‌تر می‌دانیم که هیچ فردی در همه‌ وظایف و مهارت‌ها متخصص نیست و قطعا به کمک نیاز خواهد داشت.

استخدام هم‌تیمی‌ به کارآفرین امکان می‌دهد افرادی پیدا کند که نقاط ضعف خودش در تخصص‌های متعدد را پوشش دهند.

درنتیجه به‌جای صرف زمان برای ارائه‌ سرویس، زمان خود را به ساختن فرایندها، تدوین استراتژی و توسعه‌ کسب‌وکار اختصاص خواهید داد.

فریلنسینگ می‌تواند راهی برای کارآفرین باشد؟
فریلنسینگ می‌تواند راهی برای کارآفرین باشد؟

کارآفرینی بیش از نیاز به کار کردن زیاد،‌ به کار کردن هوشمندانه نیاز دارد. درنتیجه مدیریت زمان اهمیتی حیاتی پیدا می‌‌کند.

تغییر مسیر از زندگی فریلنسینگ به کارآفرینی برای بسیاری از افراد روندی طبیعی محسوب می‌شود. البته طبیعی بودن تا زمانی تضمین‌شده خواهد بود که برای تغییر آماده باشید.

*بیشتر بخوانید

*پیدا کردن شغل مورد علاقه سخت اما ممکن است

شاید در ابتدای کار تغییر به زندگی کارآفرینی برای هر فریلنسری دشوار به نظر برسد،‌ اما همه‌ می‌دانیم موفقیت و رشد شدید تنها با خارج شدن از منطقه‌ امن ممکن خواهد بود.

برچسب ها
Business Education Entrepreneurship freelance آموزش فریلنسر فریلنسرینگ کارآفرینی کسب و کار
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج