ثروتمندان چین در زمینه تکنولوژی هم فعالند

به گزارش گروه کسب‌وکار مجله تک | افرادی که در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کنند حضور پررنگ تری در لیست ثروتمندان چینی دارند.

طبق لیستی که از سوی Hurun منتشر شده، در سالی که گذشت تعداد میلیونرها و میلیاردرهای چین برای دومین سال متمادی کاهش پیدا کرده است اما میانگین ثروت افراد افزایش داشته است.

تمرکز بیشتر چین بر اقتصاد دیجیتال باعث شده تا برخی از تولیدکنندگان و افرادی که در صنعت ساخت و ساز املاک فعالیت داشتند از این لیست خارج شوند.

به گفته مدیر موسسه هورون، کارآفرینان حوزه تکنولوژی جای ثروتمندان سنتی چین که در زمینه تولیدات صنعتی و ساخت و ساز مسکن فعالیت داشتند را گرفته و ثروت افرادی که در زمینه اقتصاد دیجیتال در حال فعالیت هستند افزایش یافته است.

مالک علی بابا همچنان در صدر ثروتمندان چین

همانند چندین سال گذشته، جک ما (Jack Ma) موسس علی بابا (Alibaba) با 39 میلیارد دلار در صدر لیست ثروتمندترین افراد چین قرار دارد.

پونی ما (Pony Ma) از شرکت تنسنت (Tencent) نیز با 37 میلیارد دلار به رتبه دوم رسیده است.

اما سان پیایانگ (Sun Piaoyang) و ژونگ هوئیجوان (Zhong Huijuan) که از رتبه بیستم به رتبه پنجم رسیده‌اند، بیشترین رشد را در این لیست داشته‌اند.

این زوج چینی پس از عرضه بخشی از شرکت دارویی خود به نام Hansoh در بازار سهام هونگ کونگ، ثروت خود را دو برابر کرده و به 25 میلیارد دلار رسانده‌اند.

فعالیت اصلی این شرکت ساخت داروهای مربوط به اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی است.

هشت درصد از ثروتمندترین افراد چین در صنعت داروسازی فعالیت دارند که نسبت به ده سال پیش دو برابر شده است.

افزایش تعداد میلیاردرهای چین که ثروت خود را از صنایع داروسازی و تکنولوژی به دست آورده‌اند نشان از تغییرات اقتصادی در این کشور دارد.

طی سالهای گذشته دولت تلاش زیادی داشته تا چین را از یک کشور صرفا تولیدکننده، به محلی جذاب برای تکنولوژی‌های جدید تبدیل کند.

انتشار لیست جدید ثروتمندان چینی نشان می‌دهد که این سیاست در حال رسیدن به نتایج مطلوب است.

کولین هوانگ ژنگ، موسس کمپانی تجارت الکترونیک Pinduoduo اولین کارآفرین خودساخته‌ای است که در دهه 80 به دنیا آمده و وارد لیست ده نفر اول ثروتمندترین افراد چین شده است.

کولین 39 ساله با ثروت 19 میلیارد دلاری در رتبه هفتم لیست قرار دارد. ژانگ ییمینگ 36 ساله، موسسس کمپانی Bytedance که مالک اپلیکیشن معروفی مثل تیک تاک نیز هست با 13.5 میلیارد دلار وارد لیست بیست نفره ثروتمندترین افراد چین شده است.

رن ژنگفی موسس هواوی علی رغم تحریم‌های آمریکا، با ثروت سه میلیارد دلاری خود در لیست دویست نفره ثروتمندترین افراد چین قرار دارد.

همچنین به دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز، کین یینگلی و کین یینگ که از بزرگترین تولیدکنندگان گوشت خوک در چین هستند، ثروت خود را سه برابر کرده و به 14 میلیارد دلار رسانده‌اند.

اما لِی جون موسس کمپانی شیائومی یکی از بزرگترین بازنده‌های امسال بوده است. کاهش فروش جهانی شیائومی یکی از دلایلی است که باعث شده تا ثروت لِی جون با حدود سی درصد کاهش به 10.8 میلیار دلار برسد.

*بیشتر بخوانید

*عدم پشتیبانی پی پال از فیسبوک در انجمن ارز دیجیتال لیبرا

ثروت لی بین موسس و مالک کمپانی NIO که در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی فعالیت دارد نیز نصف شده به 860 میلیون دلار رسیده است.

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم
برچسب ها
تجارت الکترونیک کسب و کار
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج