چارلز لکلرک انتخاب اشتباهی برای فراری به عنوان راننده شماره یک است

به گزارش گروه خودرو مجله تک | صدرنشین جدول قهرمانی رقابت‌های فرمول یک ۲۰۱۹، لوئیس همیلتون، معتقد است فراری، چارلز لکلرک را به بهای از دست دادن سباستین فتل در جایگاه راننده شماره یک خود قرار می‌دهد.

سباستین فتل فصل ۲۰۱۹ را به عنوان راننده شماره یک تیم ایتالیایی شروع کرد، اما دنباله‌ای از پول پوزیشن‌های چارلز لکلرک و پیروزی‌های پیاپی راننده موناکویی در بلژیک و ایتالیا ورق را برگردانده است.

آخرین بار در روسیه راننده آلمانی طبق قرار قبل از مسابقه باید پیشتازی مسابقه را به هم تیمی‌جوانش برمی‌گرداند. اما پس از این که دستور تیمی‌را نادیده گرفت، تیم او را در استراژی پیت استاپ پشت چارلز لکلرک قرار داد.

لوئیس همیلتون در مصاحبه‌ای قبل از گرندپری ژاپن شرایط را در فراری این گونه توصیف کرد: «فراری از بیرون خاص و استثنایی به نظر می‌رسد.»

راننده بریتانیایی این گونه توضیح داد: «این تیم دینامیک جذابی دارد چرا که مشخصاً سباستین راننده شماره یک بود اما اکنون خیر. آن طور که از بیرون به نظر می‌آید فراری سعی می‌کند چارلز را به عنوان راننده شماره یک در اختیار داشته باشد.»

چارلز لکلرک انتخاب اشتباهی برای فراری به عنوان راننده شماره یک است
چارلز لکلرک انتخاب اشتباهی برای فراری به عنوان راننده شماره یک است

شرایط تیم مرسدس خوب است

او همچنین شرایط درون تیم مرسدس را این گونه بازتاب کرد: «ما در تیم شکایتی نداریم چون روند خوبی داریم که بسیار عالی جواب داده است و قرار هم نیست به این زودی آن را تغییر دهیم.»

راننده بریتانیایی در ضمن اشاره کرد مشاهداتش منحصر به مسابقه روسیه نبوده و پایبندی تیم به قرار قبل از این مسابقه را درک می‌کند که به جای رقابت دو هم تیمی، چارلز لکلرک فضای کافی به سباستین فتل برای سبقت بدهد.

هر چند وی اذعان داشت از این که چارلز لکرلک این توافق را قبول کرده و از جایگاه خودش در مقابل هم تیمی‌اش در پیچ اول دفاع نکرده متعجب شده است: «در گرندپری روسیه سال ۲۰۱۸ وقتی مسابقه را با پیشتازی والتری بوتاس شروع کردیم قرار بود او به جای نفر سوم به نفر دوم خلاء پشت بدهد و ما همین سناریو را اجرا کردیم.»

وی ادامه می‌دهد: «او داخل را پوشش داد، من تو (Tow) داشتم، با هم در ردیف اول قرار گرفتیم و او جایگاه پیشتازی را برای خود حفظ کرد. من این همکاری را درک می‌کنم.»

*بیشتر بخوانید

*لوئیس همیلتون برای نهمین دور مسابقات فرمول یک آماده می‌شود

وی می‌گوید: «اما فکر می‌کنم چارلز گفت “من به تو [سباستین] فضا می‌دهم” و از جایگاهش دفاعی نکرد، که البته باید این کار را می‌کرد، چون وقتی جایگاه تان را به کسی می‌دهید نباید انتظار داشته باشید که آن را پس بدهد، من این کار را نمی‌کنم.»

وارد کانال آپارات ما شوید تا ویدیوهای بیشتر را ببینید کانال تلگرام رو از دست ندید خبرهای بیشتری براتون داریم

منبع: فرمول یک ایران

برچسب ها
تخت گاز خودرو
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج