سوپراسپرت اختصاصی یک شرکت تیونینگ آلمانی در راه است

به گزارش گروه خودرو مجله تک، سوپراسپرت اختصاصی قدرتمند آلمانی در راه است و سازندگان آن برای ساخت در جستجوی سرمایه‌گذاران جدیدی هستند. این برای اولین بار از سال 2010 است که گمبالا اقدام به جذب سرمایه‌گذاران جدید می‌کند.

گمبالا به‌عنوان تیونر محصولات پورشه شناخته می‌شود و تاکنون اقدام به ساخت محصول مستقلی برای خودش نکرده اما اوضاع در حال تغییر است و این تیونر آلمانی اعلام کرده قصد دارد به‌زودی اولین محصول اختصاصی و مستقل خود را تولید کند.

گمبالا قصد دارد با سرمایه‌گذاری‌های جدید اقدام به ساخت محصول اختصاصی و مستقل خود کند که بر اساس هیچ خودرویی نخواهد بود.

این تیونر آلمانی فعلاً اطلاعات بسیار کمی‌ در رابطه با این خودرو منتشر کرده و صرفاً گفته است که قدرتی بیش از 800 اسب بخار خواهد داشت.

طراحی خودرویی تهاجمی و سوپراسپرت

استفن کورباخ مالک و مدیرعامل گمبالا در این رابطه گفته است: «ما در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک سوپراسپرت درجه ‌یک با طراحی منحصربه‌فرد و تهاجمی‌ هستیم که قدرت پیشرانهٔ آن به میزان قابل‌توجهی بیشتر از 800 اسب بخار خواهد بود.»

وی ادامه داد: «برای این کار ما می‌خواهیم به افسانه‌های موجود گمبالا رجوع و طیفی از مفاهیم نوآورانه را ایجاد کنیم. شما می‌توانید انتظار خودرویی بی‌نظیر، رادیکال، خالص و لوکس را داشته باشید.»

از تیزر منتشر شده می‌توان فهمید که سوپراسپرت گمبالا خودرویی موتور وسط با استایلی آئرودینامیک و تهاجمی‌خواهد بود.

البته این فقط یک اسکچ طراحی است و ممکن است تغییرات زیادی در آن ایجاد شود؛ بنابراین برای دیدن نسخهٔ نهایی باید تا زمان تکمیل خودرو و معرفی آن منتظر بمانیم.

سوپراسپرت اختصاصی یک شرکت تیونینگ آلمانی در راه است
سوپراسپرت اختصاصی یک شرکت تیونینگ آلمانی در راه است

فعلاً مشخص نیست که آیا سوپراسپرت گمبالا پلت‌فرمی‌ اختصاصی خواهد داشت یا از پلت‌فرم خودروی دیگری مثل پورشه 911 استفاده خواهد کرد.

این تیونر آلمانی می‌گوید به‌زودی با پروتوتایپی که تا اوایل سال آینده ساخته خواهد شد، اولین طراحی‌های سوپراسپرت خود را به خریداران منتخب نشان خواهد داد.

ساخت خودروی اختصاصی توسط تیونرها اتفاق جدیدی نیست اما بسیاری از آن‌ها یا در این راه ناموفق بوده‌اند یا تولید خودروی آن‌ها در دنیای واقعی به خاطر قیمت بالا یا تقاضای محدود در تعداد جزئی و انگشت‌شماری بوده است.

*بیشتر بخوانید

*تیونینگ شورولت کوروت با بدنه‌ای الهام گرفته از نسل دوم

بنابراین ساخت سوپراسپرت گمبالا را هم زمانی می‌توان نهایی دانست که نسخهٔ تولیدی آن برای عموم مردم به نمایش درآید. البته اعلام رسمی‌ ساخت این خودرو و تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران جدید می‌توان به احتمال نهایی شدن این پروژه قوت بخشد.

به گفتهٔ گمبالا، این پروژه از طریق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی اجرا خواهد شد و بحث‌های بنیادین در این رابطه در حال انجام است.

لینک کوتاه اشتراک گذاری  http://yon.ir/wLomC

[Instagram-feed]

برچسب ها
car production company design German Gumballa Porsche Super Sport Tuning آلمانی پورشه تولید خودرو تیونینگ سوپر اسپرت شرکت طراحی گمبالا
اطلاعات بیشتر
سایت خبری مجله تک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله تک

به کانال ما بپیوندید و اخبار دسته اول تکنولوژی را قبل از همه مشاهده کند

جوین خروج